^Back To Top

تلگرام ملی کالا

تلگرام ملی کالا

 آبشار دوقلو یکی از ابشارهای ایران  در شمال تهران و در مسیر کوهنوردی دربند به توچال قرار گرفته و این آبشار با پاره سنگی بزرگ دو شاخه شده و به همین علّت ، دوقلو ، نام گرفته است .

 این آبشار همچون سایر آبشارهای فصلی تهران مانند آبشار فصلی پیچ آدران در کیلومتر ۱۵ جادّه کرج - چالوس، آبشار سنگان در مسیر امام‌زاده داوود و آبشار منظریه در ناحیه شمیرانات از ذوب برف‌ها در بهار و تابستان پدید می‌آید و آبشار دوقلو تهران در ارتفاع ۲۷۰۰ متری از سطح دریا و نزدیک پناهگاه شیرپلا، در مسیر اصلی صعود به توچال قرار دارد. ارتفاع تقریبی این آبشار، ۲۰ متر است.

 ویژگی جغرافیایی کوههای البرز  با منطقه جغرافیایی E512543 N355113  و متاسفانه دسترسی به وسایل نقلیه ندارد و آبشار دوقلو تهران در نزدیکی هتل اسپیناس پالاس تهران قرار گرفته و میتوانیدبرای اقامت، این هتل را انتخاب نمایند.دارای پوشش شبکه در اطراف آبشار، قهوه خانه و مرکز کمک رسانی نیز وجود دارد. همچنین در سرمای زمستان که این آبشار یخ می زند، منظره ای چشم نواز و بی مانند به وجود می آورد که جز با دیدن، درک این همه زیبایی ممکن نیست. این مسیر در چهار فصل بسیار زیباست. تازه برگ های بهاری، خنکای تابستانی، رنگ های گوناگون پاییزی و برف سپید و یکدست زمستانی آن هرکدام بیش از دیگری روح نواز، دل انگیز و چشم گیر بوده

از مهم ترین کوه های مورد علاقه کوهنوردان در این منطقه، بند یخچال بوده. این کوه که سالها قبل بر اثر رانش زمین، در میان صخره ای بزرگ ایجاد شده است، محوطه ای وسیعی در شرق دره آبشار پس قلعه است که سنگ های بسیار بزرگی در اطراف آن پراکنده شده و اولین محل در ایران است که سنگ نوردی با میخ و طناب در آن انجام شده و همچنان ادامه دارد.

همچنین بند اسون که شامل صخره هایی بلند در انتهای باغ های دهکده پس قلعه می باشد نیز از کوه های مشهور این منطقه است که به بند مگس نیز معروف است. علاوه بر آن کوه های بازارک، تخت سرطان، شیرپلا و اسپید کمر نیز با عظمت و زیبایی خود، کوهنوردان را به سوی خود می کشانند. در شمال شیرپلا، دو چشمه معروف نرگس و فرخلا قرار گرفته اند که آب این چشمه ها به دلیل برخورد سنگ و ماسه بسیار گوارا هستند.

آدرس آبشار دوقلو

ایران - تهران - تهران مسیر کوهپیمایی دربند- توچال

 

ملی کالا

 

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

Copyright © 2015. melikala  Rights Reserved.