^Back To Top

تلگرام ملی کالا

تلگرام ملی کالا

 

پارک جنگلی طالقانی یا پارک جنگلی عباس‌آباد با نام پیشین پارک جهان کودک و تپه‌های داوودیه یکی از پارک‌های شهر تهران بوده که از طریق پل طبیعت به بوستان آب و آتش متصل و در منطقه ۳ شهرداری تهران در نزدیکی ایستگاه متروی شهید حقانی و بر روی تپه‌های عباس‌آباد واقع گردیده و به‌ دلیل قرار گرفتن آن در ارتفاع، این پارک دارای چشم‌اندازی مشرف به شهر تهران می‌باشد. قسمت جنوبی این پارک دارای طرحی حلزونی‌شکل است و از درختان بلوط ایتالیایی پوشیده شده‌است

 

طراحی بوستان طالقانی  آزاد با نظم طبیعی (استفاده از خطوط غیر منظم و ارگانیک) بوده و تنوع گونه‌های درختی پارک 75 نوع است‌ و در مجموع بالغ بر 40514 اصله درخت و درختچه در این پارک وجود دارد وپوشش گیاهی آن شامل کاج، اقاقیا، توت سپیدار، نارون، چنار، گردو، افرا، انجیر، سرو و انواع درختچه ها نظیر توری و یاس زرد میباشد ودرخت بلوط همیشه سبز نیز که یکی از گونه‌های نادر گیاهی است در این بوستان حفظ و نگهداری می‌شود. در گشت و گذار درون پارک حتما به گروه‌های ورزشی برمی‌خورید که سرگرم تمرین هستند. بله همانطور که گفتیم پارک طالقانی مکانی مناسب برای انجام تمرینات ورزشی به خصوص تمرینات هوازی است.

تاریخچه پارک جنگلی طالقانی : این پارک دلنشین کنون نام‌های بسیاری عوض کرده است. شاید نام پیشینش را شنیده باشید “پارک جهان کودک”. این پارک در ابتدا زمین کشاورزی بوده و در سال ۱۳۵۰ طرح نوسازی آن شروع و جالب است ک بدانید طراحی آن بر عهده یک شرکت مهندسی اسپانیایی بوده است. بوستان طالقانی در سال ۱۳۶۱ افتتاح شد.

امکانات پارک طالقانی:

دارای مسجد، 2 زمین بازی کودکان، زمین‌های ورزشی (بسکتبال و پینگ پنگ)، بوفه، برکه، ، زمین بسکتبال، میز پینگ پونگ و تعدادی اندک میز شطرنج ،بیش از 30 آلاچیق، محل‌های مخصوص طبخ کباب و سرویس بهداشتی از امکاناتی است که در بوستان طالقانی برای عموم مردم تعبیه گردیده وهمچنین باغ موزه‌ دفاع‌مقدس نیز روبروی بوستان طالقانی و در کنار مترو شهید حقانی واقع شده‌ است که امکان بازدید همزمان را برای شهروندان فراهم کرده است.

در ابتدای این بوستان حوضی با نمای سنگی ساخته شده است که معمولا پس از تعطیلات نوروز می توان در آن ماهی های قرمز کوچکی را یافت که مردم آن ها را به دل طبیعت سپرده اند. و قسمت انتهایی این بوستان نیز حلزونی شکل می باشد که خود جلوه خاصی به این بوستان داده

بزرگ‌ ترین پرچم ایران با مساحت ۱۰۰۰ متر مربع در این پارک قرار دارد. این پرچم از نظر ارتفاع میله سومین پرچم بلند دنیا میباشد

آدرس پارک طالقانی:

استان تهران- شهر تهران- منطقه سه- بزرگراه حقانی-بعد از پل بزرگراه مدرس- پارک طالقانی

بوستان طالقانی در مجاورت با بزرگراه‌های همت، مدرس و حقانی قرار دارد و همچنین ایستگاه‌های مترو همت و حقانی در خط یک مترو  در کنار آن قرار دارند و از همین جهت دسترسی شهروندان به این بوستان را راحت کرده‌اند.

برای رفتن به پارک طالقانی:

اگر میخواهید با خودرو شخصی تردد کنید می‌توانید از بزرگراه‌های همت، مدرس و یا حقانی  برای رسیدن به پارک استفاده کنید و اگر نگران جای پارک هستید از بزرگراه حقانی وارد خروجی پارک شوید. در اینجا فضای بزرگ پارکینگ را می‌بینید.

اما انگونه که به نظرمیرسد احتمالا بهترین راه استفاده از مترو بوده وبرای رفتن به پارک طالقانی از هر ایستگاه مترویی که در دسترستان است به مترو خط ۱ (قرمز) بیایید و در ایستگاه حقانی از قطار پیاده شوید، حالا در پارک هستید! همچنین می‌توانید با استفاده از مترو در ایستگاه شهید همت هم از قطار پیاده شوید. در این صورت در طرف جنوبی پارک در می‌آیید.

ملی کالا

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

Copyright © 2015. melikala  Rights Reserved.