^Back To Top

تلگرام ملی کالا

تلگرام ملی کالا

 بوستان نیاوران یاهمان پارک نیاوران یکی از بوستان‌های شهر تهران میباشد که در منطقه نیاوران در شمال‌شرقی تهران واقع شده. این بوستان در همسایگی میدان باهنر (میدان نیاوران) و انتهای شمالی خیابان پاسداران (سلطنت آباد پیشین) و در جنوب کاخ نیاوران قرار گرفته است.

 مساحت این بوستان نزدیک به ۶۲،۰۰۰ متر مربع است و در سال ۱۳۴۸ به دستور محمدرضا پهلوی و با نقشه طراحان انگلیسی و معماری مهندس سردار افخمی ساخته شد و به سبک معماری باغ‌های ایرانی و با نقشه یک تیم انگلیسی و معماری سردار افخمی ساخته شده است.

این پارک دارای اشکوب‌های چندگانه و پله‌های گوناگون است که این پلکان از مشخصات ویژه آن بشمار امده و دارای  2 در ورودی شمالی و جنوبی دارد که هر دو به خیابان پاسداران باز می شوند. از دیگر ویژگی این پارک آب نماهای بزرگ با مساحت نزدیک به ۳۳۲۰ متر مربع است. این پارک زیبا با محیط آرام خود، محلی مناسب برای استراحت، مطالعه و لحظاتی دوری از فضای شلوغ شهری بوده

پهنه سبز پارک در برگیرنده ۸،۰۰۰ متر مربع گل‌کاری و در حدود ۲۰،۰۰۰ متر مربع چمن‌کاری به همراه درختان از گونه‌های فراوان بوده که یکی از کهن‌ترین درختان چنار تهران با دیرینگی ۱۵۰ سال و بلندی ۲۰ متر و محیط ۲,۸ متر در این پارک جای دارد. دریاچه این بوستان که در آن ماهی و مرغابی و لاکپشت زندگی می‌کنند، از دیگر زیبایی‌های این پارک میباشد که در گذشته برای آبیاری فضای سبز و آب استخرهای پارک از آب تهران استفاده می‌شد، اما از سال ۱۳۷۹ از آب قنات منطقه بهره گرفته می‌شود

امکانات پارک

دارای کتابخانه، آمفی تئاتر، زمین اسکیت، زمین بازی کودکان، زمین تمرین اسب سواری، سالن ورزشی بانوان، نماز خانه و چهار استخر بزرگ اشاره کردهمچنین. یکی از قدیمی‌ترین درخت‌های چنار تهران در این پارک قرار دارد که ۱۵۰ سال عمر و ۲۰ متر ارتفاع را دارد.

دریاچه این بوستان که در آن ماهی و مرغابی و لاک پشت وجود دارد از دیگر زیبایی‌های آن هست

آدرس پارک نیاوران

تهران- شمال خیابان پاسداران - مجاورت میدان نیاوران (شهید باهنر کنونی) - جنب کاخ نیاوران

ملی کالا

راه های دسترسی به پارک نیاوران

برای رسیدن به پارک نیاوران می‌توانید از خط یک مترو تهران استفاده نموده و در ایستگاه تجریش پیاده شوید یا با BRTهای مسیر راه‌آهن - تجریش و سایر اتوبوس‌هایی که به میدان تجریش می‌روند و یا از تاکسی‌هایی که به این مقصد تردد می‌کنند، استفاده کنید.

 با انتخاب ایستگاه میدان تجریش از خط یک مترو، می‌توانید از اتوبوس‌هایی که به این مقصد می‌روند مطلع و سپس با پنج دقیقه پیاده‌روی به میدان قدس رفته و از آنجا با تاکسی‌های نیاوران به پارک نیاوران برسید.

می‌توانید از اتوبوس‌های خط میدان تجریش - دارآباد و بلوار صبا ازگل و میدان رسالت - میدان قدس (دقت کنید که فقط اتوبوس‌هایی که از طرف میدان رسالت به میدان قدس می‌روند از میدان نیاوران می‌گذرند و در مسیر برگشت مسیر متفاوتی دارند) استفاده و در میدان نیاوران پیاده شده و به پارک نیاوران بروید.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

Copyright © 2015. melikala  Rights Reserved.