^Back To Top

 

آبشار بارنگنون در موقعیت جغرافیایی N3621 E5107 در استان مازندران واقع است. آبشار بارینگنون در بخش مرزن آباد دهستان كوهستان روستای گردشگری ناتر قرار دارد. روستای ناتر در 50 کیلومتری چالوس و در ارتفاع 2200 متری واقع شده است و آبشار بارنگنون در فاصله 3 کیلومتری غرب روستا واقع شده است. منطقه بارینگنون (Baringenon) یکی از تفرج گاه های دیدنی منطقه کوهستان محسوب میشود و دروازه ورود به منطقه و مراتع کندیچال (Kandi chal) است

 

آبشار شورباریک در موقعیت جغرافیایی N313433 E493125 در استان خوزستان واقع و بومیان منطقه این آبشار را به ملار آهنی می شناسند. این آبشار همیشه جاری میباشد و تابع فصل خاصی نیست. این آبشار در 1 کیلومتری غرب روستایی به همین نام واقع شده است.

ابشار دره گلم دخترکش در موقعیت جغرافیایی N2900 E5735 در استان کرمان واقع و آبشارهای دلفارد که با نام «گُلم» یا «گُلمای دختر کش» نیز شناخته می شوند  در فاصله 47 کیلومتری شمال جیرفت و در بخش سردسیر دلفارد، در دره ای شرقی–غربی و مملو از چنار قرار گرفته .

 

آبشار اوردیکان در موقعیت جغرافیایی N2928 E5712 در استان کرمان واقع و آبشار زیبای اوردیکان در فاصله 2 کیلومتری شرق بلندترین منطقه مسکونی ایران، در روستای اوردیکان و در دامنه های جنوب غربی کوه هزار قرار دارد. آبشاری که آب آن از برف ها و یخ های ارتفاعات بالا دست و قله هزار سرچشمه می گیرد.

 

آبشار وارگ یا وارک در مقعیت جغرافیایی N3309 E4920 در استان لرستان واقع و آبشار وارگ یا وارک یکی از زیباترین آبشارهای ایران که روستایی با همین نام در جنوبی‌ترین منقطه شهرستان الیگودرز قرار گرفته است. مقدار آب این آبشار بسیار فراوان است و پس از آن که از چشمه های بالای صخره سنگی سرچشمه می گیرد، اولین آبشار را به وجود می آورد و با طی فاصله ۱۵ متری، از صخره دوم نیز فرو می ریزد و آبشار دوم را پدید می آورد و به رود رودبار می ریزد. ارتفاع منطقه وارگ از سطح دریا ۱۳۲۰ متر بوده و این آبشار ازنوع آبشارهای دو قلو به شمار می آید

آبشار دره ده والی  Dareh-e-Deh Valiدر موقعیت جغرافیایی N2911 E5719 در استان کرمان واقع و این جاذبه گردشگری در بخش شمالی شهرستان جیرفت و در دره زیبای ده والی ساردوییه، آبشاری زیبا با فضایی فرحبخش، جان بخش طبیعت منطقه است. این آبشار در نزدیکی روستای «محمدآباد روز پیکر»  و در مسیر رودخانه ای که در شمال غرب این روستا جریان دارد؛ واقع است. آب این رودخانه از قله «نشانه»، بلندترین قله رشته کوه بحر آسمان (3886 متر) سرچشمه می گیرد.

 

آبشار سگران در موقعیت جغرافیایی N361232 E504935 در استان البرز واقع و این آبشار در شمال شرقی روستایی به همین نام در منطقه طالقان واقع است. آبشار سکران که با فاصله کمی در دامنه کوه بندگاه قرار دارد را به جرات می‌توان یکی از زیباترین مناظر طالقان نام برد.

 

آبشار ده بکری در موقعیت جغرافیایی N285952 E575415 در استان کرمان بوده و ییلاق زیبای دهبکری در75 کیلومتری غرب شهر بم و در مسیر جیرفت واقع شده .

 

ابشارباغچمک در موقعیت جغرافیایی N2907 E5816 در استان کرمان واقع است. این آبشار در 5 کیلومتری شهر بم و در مسیر رودخانه روستای باغچمک قرار گرفته است.

روستای باغچمک از توابع بخش مرکزی شهرستان بم و در غرب این شهرستان قرار دارد. زیبایی آبشار کوچک، بیشتر درفصول پاییز وزمستان، با افزایش جریان آب‌های سطحی باغچمک جلوه‌گر است. شغل مردم روستای باغچمک به دلیل وجود این رودخانه پر آب بیشتر کشاورزی میباشد و خرما از محصولات مهم این روستا میباشد.

 

یکی از ابشار های دیدنی و زیبای استان کرمان ابشار حرمک در موقعیت جغرافیایی N2939 E5754 است. روستای حرمک در 110 کیلومتری جنوب شرق شهر کرمان و در 45 کیلومتری جنوب شرق شهر گلباف واقع است. این روستا که از پوشش گیاهی نسبتاً سنی برخوردار است و با انبوه درختان نخل، مزار عسبز، آب روان قنات و نیز بستر رودخانه که در فصل‌های بارانی، طراوت بخش منطقه است زیبایی خاصی دارد.

Copyright © 2015. melikala  Rights Reserved.