^Back To Top

 

آبشارهای پاکندس در موقعیت جغرافیایی N3714 E5534 در استان گلستان واقع گردیده و در سه کیلو متری شمال روستای فارسیان آبشارهای پله کانی دره قره قا بطول 3 کیلومتر که از کوهپایه های  پاکندس سرچشمه گرفته و تا دیو چشمه تداوم دارد در تمام فصل زمستان و بهار جلوه خاصی به منطقه بخشیده  که زیبایی دل انگیزی را دارد.

تشکوه یا کوه آتشین رامهرمز از جاذبه‌های گردشگری رامهرمز می‌باشد که در فهرست میراث ملی نیز ثبت شده ، این کوه در جاده رامهرمز به سمت رود زرد و در مسیر خدیجه و ماماتین بعد از روستای گنبد لران، قرار دارد

 

چاه غار شاهو درست در وسط منطقه پاوه و روانسر و نوسود در غرب بخش شهر کامیاران و در شمال غربی شهر کرمانشاه واقع گردیده است و کشیدگی این رشته کوه وسیع در جهت شمال غربی _ جنوب شرقی بوده پاوه نزدیکترین شهر به شاهو بوده که در حقیقت شهرستان پاوه در دامنه های مرکزی و سمت غرب و جنوب این رشته کوه قرار گرفته است .

یکی از مناطق گردشگری ایران آبشار وزن بن بوده که این ابشار طبیعی در موقعیت جغرافیایی N3704 E4920 در استان گیلان واقع است.

 آبشار زیبا در مسیر جاده قدیمی گنجار به امام زاده اسحق قرار گرفته و در منطقه سفیدمزگی واقع شده است.باید توجه داشت که  از مسیر قدیمی شالما به امامزاده اسحق نیز قابل دسترسی است. کوهتاترین و دیدنی ترین مسیر از مرکز شهرشتان شفت به امامزاده اسحاق از گنجار عبور میکند که هنوز این مسیر نا تمام مانده است ولی نیمی از این مسیر یعنی تا خشک دره (دره سنگی گنجار) رفت و آمد با وسایل نقلیه با سهولت امکان پذیر است.

 

تنگ بله برم در موقعیت جغرافیایی N255828 E514833 در استان فارس واقع میباشد.

در شرق این تنگ روستای هجرت واقع که جاده خاکی دسترسی به آن مسیر اصلی ورود به این منطقه است. مسیر این تنگ به دلیل طولانی بودن مسیر پیمایش دره و عمیق بودن حوضچه های آبی که نیاز به شنا دارند باید با تجهیزات لازم برای فرود و جلیقه نجات همراه باشد. با توجه به عبور آب پس از روستا به تنگ، و استفاده کشاورزی از آب رودخانه آب مورد نیاز شرب نیز همراه داشته باشید. ابتدای دره راستای شمالی – جنوبی دارد و در پیشروی بعد، برخی از قسمت ها راستای شمال شرقی – جنوب غربی پیدا می کند.

 

یست اسکی پاپایی در موقعیت جغرافیایی N3630 E4822 در استان زنجان میباشد

این پیست با وسعت 80 هکتار تنها پیست اسکی استاندارد در استان زنجان بوده که با شیب تند و کم نظیر 35 درجه ای در میان 30 پیست اسکی کشور جای گرفته وهمچنین این پیست ظرفیت پذیرش پنج هزار گردشگر را در خود داشته و در روزهای تعطیل گردشگران برای ورزش های اسکی ، اسنوبرد ، صحرانوری ، سرعت و حتی برف بازی به این منطقه سفر می‌کنند.

غار قارنی یاریق در موقعیت جغرافیایی N380556 E444218 در استان آذربایجان غربی واقع گردیده که یکی از مکان های دیدنی و طبیعی ایران است. قارنی یاریخ یکی از نام های کوه می باشد که از واژه « یارماق - Yarmaq » گرفته شده كه تقریباً به معنی پارگی ، شیار بوده که آن نام به دلیل وجود چهار شیار طبیعی بوده که بر روی کوه وجود داشته است .بقایای دیوار خارجی قلعه ، بقایای ساختمانهای داخلی و مرکزی قلعه ، 4 / چهار دخمه سنگی کنده شده در کوه ، 8 / هشت غار و دخمه طبیعی ، پله های سنگی قلعه ، بقایای بخش هایی از اتاق های سنگی قلعه و انواع شکسته های ظروف سفالی و غیره  از جمله بخش هاي مختلف اين قلعه تاريخي میباشد.

تنگ لیتون در موقعیت جغرافیایی N3115 E5040 در استان کهگیلویه و بویر احمد واقع شده است. تنگ لیتون آجم دیشموک بهشت گمشده جنوب کشور بشمار امده

تنگ لیتون یکی از جاذبه های طبیعی و بکر منطقه «دلی آجم» از توابع شهرستان کهگیلویه است. آب جاری و سرد این تنگه در فصل تابستان باعث جذب گردشگران زیادی ازاستانهای همجوار می‌شود. شهرستان کهگیلویه از وسیع‌ترین شهرستان‌های استان کهگیلویه و بویراحمد محسوب می‌شود


 

یکی از آبشارهای زیبای ایران آبشار کیمون  در در استان مازندران  باموقعیت جغرافیایی N361734 E523525 واقع شده است. کیمون نام روستایی در۳۰ کیلومتری شهر بابل در منطقه بندپی شرقی هست، که دارای آب و هوای متعدل است.

روستای کیمون در جنگل واقع شده است و از مناظر و چشم اندازهای بی نظیری برخوردار می باشد.

عبور رودخانه ای دائمی از این روستا طراوت خاص به این روستا وخاطره ی زیبایی را به ارمغان میده و همجنین بودن چند آبشار زیبا در مسیر رودخانه زیبایی های این روستا را دو چندان نموده است وهمچنین اغلب مردم این روستا به دامداری به خصوص دام گاو و فراورده های لبنی اشتغال دارند.میتوانید لبنیات تازه را از مردم روستا خریداری کنید

 

 

دره آدرشک Adoroshk valley در موقعیت جغرافیایی N3129 E5419 در استان یزد واقع گردیده که دره آدرشک در فاصله ۱۰ کیلومتری مهریز یکی از دره های عمیق ایران و از مناطق جالب و دیدنی کوهنوردی فنی استان یزد بشمار می اید و این دره در مسیر خود دارای ۱۵ آبشار است که بازدید از آن نیاز به وسایل فنی فرود و مهارت های دره نوردی داشته است

Copyright © 2015. melikala  Rights Reserved.