ملی کالا محصولات ایرانی سایتی برای نیازمندیهاودانستنیهای روز

نگهداری گیاه آجوگا نگهداری گیاه آجوگا
^Back To Top

تلگرام ملی کالا

تلگرام ملی کالا

 

آجوگا خانواده  -  BUGLEگیاه آجوگا نعناعیان LABIATAE  ، نام علمی AJUGA REPTANS گیاهی می باشد همیشه سبز از خانواده نعناعیان . نام های دیگر گیاه آجوگا:

 

blue bugle,bugle herb,bugle weed,carpet weed,carpet bugle weed,common bugle,carpenters herb,middle

consound,yellow bugle,middle compound

آجوگا بومی اروپا و شمال آمریکا می باشد و در شمال آفریقا و جنوب غربی آسیا امروزه به وفور دیده می شود.از آنجایی که این گیاه مقاوم به گرما و کم آبی می باشد و نیاز به مراقبت زیادی ندارد ، گیاهی است مناسب برای کاشت در چمن ، باغهای صخره ای و سطوح شیب دار و پارکها.

این گیاه زیبا رشدی متوسط دارد .ارتفاع این گیاه حدود 38 سانتی متر و گستردگی آن 60 سانتی متر می باشد و حدود 2 تا 5 سال طول می کشد تا به ارتفاع نهایی خود برسد.گل های بنفش رنگ و زیبای آجوگا در اواسط بهار ظاهر میشوند ، این گلها زنبورها و پروانه ها را به سوی خود جذب می کنند.

برگهای این گیاه بیضی شکل و دندانه دار هستند به رنگ سبز ارغوانی که 5 تا 8 سانتی متر رشد می کنند و مانند حصیر متراکم هستند.

نگهداری گیاه آجوگا بسیار ساده می باشد :خاک مناسب برای این گیاه خاک لومی، گچی، ماسه ای مرطوب و خوب زهکشی شده می باشدو بهتر است در خاکهای سنگین کاشته نشود.این گیاه به خوبی در سایه رشد می کند ولی اگر در آفتاب قرار داشته باشد رنگ برگها بسیار زیبا تر خواهد بود.دمای هوا را تا 15- درجه تحمل می کند.به آبیاری متوسط نیاز دارد.

برگهای آجوگا تلخ ، گس و معطر می باشد.این گیاه دارای خواص درمانی نیز می باشد:در گذشته از این گیاه برای جلوگیری از خونریزی استفاده می شده.این گیاه برای درمان سرفه ، ناراحتی های گلو ، زخم های دهان مفید می باشد.گفته می شود  این گیاه برای بیماری های قلبی نیز مفید می باشد.

روش تکثیر از طریق تقسیم بوته و جداکردن استولون های ریشه دار شده دراوایل بهار و یا پاییز می باشد.البته لازم به ذکر است جهت جلوگیری از تراکم بیش از حد بوته ها و افزایش بیماری های قارچی، تقسیم بوته باید هر ۳-۲ سال یک بار انجام گردد

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

Copyright © 2015. ملی کالا  Rights Reserved.