ملی کالا محصولات ایرانی سایتی برای نیازمندیهاودانستنیهای روز

سالوينيا مینیما خانواده سرخس آبیان سالوينيا مینیما خانواده سرخس آبیان
^Back To Top

تلگرام ملی کالا

تلگرام ملی کالا

 

سالوينيا مینیما  -  WATER SPANGLES خانواده سرخس آبیان SALVINIACEAE  نام علمی SALVINIA MINIMA

نام های دیگر سالوينيا مینیما: Common Salvinia,floating fern,Salvinia minima Baker,Salvinia rotundifolia,زالوینیا,سرخس آبی,سرخس شناور,سرخس آبزی گونه ای از سرخس های آبی از جنس Salvinia در خانواده Salviniaceae است که به صورت شناور در روی آب رشد میکند و بومی اکثر مناطق گرمسیری ، آمریکای شمالی ، آمریکای مرکزی آمریکای جنوبی ، اوراسیا و آفریقا ، از جمله مکزیک ، هند غربی و ماداگاسکار است و نام خود را به افتخار اسکله Pier Antonio Micheli ، گیاه شناس ایتالیایی گرفته است. در جنس سالوينيا حدود ده گونه وجود دارد

این سرخس آبزی شناور، با رشد در زیستگاه های آبزیان با درجه شوری بالاتر از 4 تا 7 ppt به طور کامل سطح آب را پوشش میدهد و باعث مسدود کردن عبور نور خورشید و کاهش میزان اکسیژن زیستگاه و گیاه سالوينيا مینیما در آبهای آرام برکه ها ، دریاچه ها کوچک ، کانال ها و معمولا در آبهای با جریان کم و راکد رشد میکنند. امروزه در آکواریوم ها و استخرهای تزئینی پرورش داده میشود و این گیاه از 1 تا 4 سانتیمتر طولدارد و دارای انشعابات افقی ساقه است که در زیر سطح آب گسترده میشوند و در هر گره دو برگ شناور (fronds) تولید میکندو سومی ، برگ submersed است که به رشته های قطعات تقسیم میشود.برگ ها در حلقه های 3 تایی توزیع شده اند. این برگ های شناور به شکل قلب، کروی ، بیضی شکل و گرد هستند. طول برگ محدود به 0.4 تا 2 سانتیمتر است. برگ های کوچک تر گرد هستند در حالی که بزرگتر کمی کشیده میشوند و اغلب به رنگ سبز زمردی هستند.

برگ ها در آفتاب کامل رشد خوبی دارند و بزرگ و کشیده میشوند و اغلب با بلوغ و پیری از سبز زمردی به قهوه ای تغییر رنگ میدهند. سطح فوقانی برگ شناور هستند و با ردیفهایی یکنواخت از موهای سفید و زبر پوشانده شده اند. از هر ساقه تار مو چهار شاخه ی نازک تولید شده و خیلی سریع تقسیم و گسترده میشوند. این موهای شاخه در واقع سپر دافع آب است.  این گیاه به نور زیادی نیاز دارد و در محدوده نور زیاد – خیلی زیاد رشد مناسبی دارد. سرعت رشد این گیاه بسیار سریع است و سطح استخر را خیلی سریخ به طور کامل میپوشاندو نیاز به نگهداری هم ندارد. دمای قابل تحمل این گیاه 18 تا 28 درجه سانتی گراد است و محدوده PH این گیاه 6.5 تا 8.5 است و سختی (GH)قابل تحمل این گیاه 9 تا 13 dh می باشد و نیازمندی آن به CO2 هم بسیار کم است و رشد بیش از حد آن در آبراه ها ایجاد مانع و محدودیت در قایقرانی می کند و رشد خارج از کنترل این گیاه در آبراهی ثبت شده که در آن این گیاه به طول 19.3 کیلومتر با عرض 110 متر و ضخامت 20 تا 25 سانتیمتر گسترش یافته .

ملی کالا

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

Copyright © 2015. ملی کالا  Rights Reserved.