ملی کالا محصولات ایرانی سایتی برای نیازمندیهاودانستنیهای روز

گیاه گل آفتاب پرست یک گیاه سمی گیاه گل آفتاب پرست یک گیاه سمی
^Back To Top

تلگرام ملی کالا

تلگرام ملی کالا


 

 گیاه  گل آفتاب پرست  یا "گل وانیل" یکی از گیاهان چندساله و معطر بوده که بومی پرو است. یکی از ویژگی های برجسته ی این گیاه، داشتن بوی بسیار قوی و مشابه بوی وانیل می باشد.این گیاه به عنوان گلی زینتی در حاشیه کاری پارک ها و در گلدان ها کشت می شود و بسیار محبوب و مورد علاقه می باشد. و دارای واریته های مختلف با گل هایی به رنگ های متنوع می باشد

گل آفتاب پرست متعلق به خانواده گل گاو زبان بوده و تا حدود 2 تا 3 فوت ارتفاع نیز رشد می کند. گل های آن ستاره ای شکل و به رنگ های آبی پررنگ، ارغوانی، بنفش کم رنگ و یا سفید دیده می شوند که به صورت مدور روی خوشه های گل به قطر 2 تا 4 اینچ تشکیل می شوند و برگ ها به رنگ سبز پررنگ بوده و دارای کرک هایی به طول 1 تا 3 اینچ می باشند و تمام قسمت های این گیاه سمی هستند و زمان گلدهی این گیاه اواخر بهار تا اوایل پاییز بوده و این گل ها هرمافرودیت بوده و گرده افشانی آنها توسط زنبورهای عسل و دوبالان صورت می گرد. همچنین بسیار جاذب زنبورهای عسل، پروانه ها یا پرندگان هستند.

شرایط محیط رشد گل آفتاب پرست:این گیاه زینتی به آبیاری منظم، آفتاب کامل تا نیمه سایه نیاز دارد و در خاک مرطوب و غنی از مواد و عناصر غذایی رشد می کند. باید دقت شود که خاک در فاصله دو آبیاری خشک نشود وپی اچ مناسب خاک برای این گیاه حدود 6.1 تا 7.8 است.

تکثیر گل آفتاب پرست:تکثیر این گیاه از طریق کشت بذرهای ان صورت می گیرد. بذرها را باید حدود 10 تا 12 هفته قبل از شروع فصل سرما کشت نمود. یا باید پس از اتمام دوره ی سرما آنها را کشت کرد.همچنین می توان از طریق ریشه دار کردن قلمه های چوب نرم در اواخر تابستان نیز آنها را تکثیر نمود.

تمام بخش ها و همچنین بذور این گیاه سمی بوده و در صورت مصرف توسط حیوانات، می تواند زندگی آنها را به مخاطره بیاندازد. هرچند که طعم این گیاه برای حیوانات زیاد خوشایند نیست اما به همراه گیاهان سبز دیگر ممکن است مورد استفاده قرار بگیرد و ترکیبات سمی در این گیاه سبب فلج شدن، خواب آلودگی و در نهایت منجر به مرگ حیوانات می گردد که این علائم در طی چند روز تا چند هفته بروز نمودهگل رفته و ریشه توسعه نمی یابد. از این رو به ندرت و در شرایط خاص، از این روش برای تکثیر استفاده می گردد.  ملی کالا

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

Copyright © 2015. ملی کالا  Rights Reserved.