^Back To Top

تلگرام ملی کالا

تلگرام ملی کالا

 

دارکوب سر سرخ  Middle Spotted Woodpecker دارای21 سانتیمتر طول دارد و نسبتا کوچک است. صورت کمرنگ، تارک کاملا قرمز، منقار ظریف، چانه دارای نوارهای ناکامل، زیرتنه سفید با رگه های نازک نخودی و زیر بدن و زیر دم قرمز است. شیوه ی پرواز و انتخاب زیستگاهش مانند دارکوب بزرگ است، اما اندازه اش کوچکتر است

صدای این پرنده، طور معمول، شبیه دارکوب سوری ، به صورت تکرار«کی ک- کی ک- کی ک- کی ک- » و در بهار شبیه «وی ک- می ک» شنیده می شود وپرنده در جنگل هایی با درختان برگ پهن (بخصوص بلوط و درختان زیتون) به سر برده و در سوراخ های درختانی که یاجاد کرده، آشیانه می سازدو در ایران، به صورت بومی، در کوه هایی که زیر پوشش جنگل در زاگرس ونیز در شمال غربی قرار دارند، به تعداد نسبتا فراوان دیده میش ود. البته ، در برسی هایی برای وجود این پرنده در جنگل های واقع در کوه های البرز، ضروری است.چنین به نظر می رسد که این پرنده، در حال حاضر نیازی به برنامه ی ویژه حفاظتی ندارد.

این پرنده از تیرهٔ دارکوبیان است. این پرنده در ایران، اروپا و جنوب غرب آسیا، از شمال اسپانیا و فرانسه شرقی تا لهستان و اوکراین، و جنوب تا مرکز ایتالیا، بالکان، لیتوانی، لتونی، ترکیه و قفقاز یافت می‌شود. وهمچنین نوع گونه هاي درختي، قطر و ارتفاع درختان و سطح مقطع برابر سينه درختان موثرترين پارامترهاي زيستگاهي بر حضور دارکوب سرسرخ در پارک ملي گلستان است.

ملی کالا

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

Copyright © 2015. melikala  Rights Reserved.