ملی کالا محصولات ایرانی سایتی برای نیازمندیهاودانستنیهای روز

کاکایی پا زرد پرنده ای ساحلی کاکایی پا زرد پرنده ای ساحلی
^Back To Top

تلگرام ملی کالا

تلگرام ملی کالا


 

مشخصات کاکایی پا زرد طول بدن این پرنده، 53 سانتیمتر ، و خیلی نزدیک به کاکایی پشت سیاه است. پرنده ی بالغ دارای سر سفید و پاهای زرد روشن است. انتهای شاهپرهای بال سیاه با لکه های اندکی سفید است. بر روی منقار لکه ی بزرگ قرمزی دارد و حلقه ی کمرنگی از قرمز یا نارنجی دور چشم دارد. دم درپرنده ی نابالغ شفاف تر و انتهایش تیره است

نام انگلیسی کاکایی پا زرد Yellow legged Gull همگی صدایشان شبیه کاکایی پشت سیاه و از بینی خارج می شود.در سواحل، اطراف تالاب ها و دریاچه ها و در ایران در اغلب نواحی تالابی دیده می شود.وضیعت پراکندگی آن نیاز به بررسی بیشتری دارد تا برای حفاظت آن تصمیم ضروری اتخاذ شود.

انواع متفاوت کاکایی ها، بسیار به هم شبیه اند و بدنی سفید رنگ و یک شکل دارند. به این سبب، تنها پرنده شناسان حرفه ای می توانند آن ها را از روی تفاوت های اندک جثه ، تفاوت لکه های سیاه روی بال و تفاوت اندک منقار، تشخیص بدهند.از این خانواده علاوه بر کاکایی پازرد و پرستو ی دریایی تیره، کاکایی نوک سبز، کاکایی نقره ای، کاکایی پشت سیاه کوچک، پرستو ی تالابی گونه سفید، پرستوی در یایی سیاه، پرستوی دریایی بدصدا ، پرستو ی دریایی خزر، پرستوی دریایی کاکلی بزرگ، پرستوی دریایی کاکلی کوچک در ایران زیست می کنند.

کاکایی های پا زرد با تغذیه از لاشه ها، به پا ک سازی طبیعت کمک می کنند. به علاوه ، با خوردن تخم و جوجه ها ی سایر پرندگان ، سبب متعدل ماندن جمعیت آن ها در طبیعت می شوند.

ملی کالا

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

Copyright © 2015. ملی کالا  Rights Reserved.