ملی کالا محصولات ایرانی سایتی برای نیازمندیهاودانستنیهای روز

بوبی نقابدار پرنده ای بسیارکمیاب بوبی نقابدار پرنده ای بسیارکمیاب
^Back To Top

تلگرام ملی کالا

تلگرام ملی کالا


مشخصات ظاهری بوبی نقابدار 85 سانتی متر طول دارد و اندکی کوچکتر از قنات و دریازی است. دم نوک تیز و بال هایش دراز و نوک تیز است. بجز شاهپرهای نخستین و ثانوی بال و دمش، که به رنگ قهوه ای مایل به سیاه دیده می شود، بقیه ی بدنش سفید رنگ است. رنگ پوست بدون پر صورت و گلویش خاکستری مایل به آبی است.

 

نام انگلیسی  Masked Body در پرنده ی جوان، سر و گردن قهوه ای رنگ است. که با حلقه ی سفیدی از رنگ قهوه ای کمرنگ پشت ، جدا می شود. نر وماده همشکل اند. پروازش در ارتفاع پایین، همراه با بالبازروی های کوتاه مدت، صورت می گیرد. هنگام شکار ماهی ، از ارتفاع نسبتا بالا به درون آب شیرجه می رود.این پرنده دریازی بوده و تنها برای تولید مثل به ساحل می آید، آشیانه ی خود را در جزایر سنگی و سط دریا، به صورت گروهی می سازد، در ایران، به طور اتفاقی در سواحل بلوچستان و تنگه ی هرمز دیده شده  و ابتدا، باید بررسی دقیقی از وضیعت پراکندگی این پرنده صورت گیرد و پس از آن برای حفاظتش برنامه ریزی شود.

این پرنده بسیارکمیاب بوده ومدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت: یگان حفاظت استان و کارشناسان استان موفق به ثبت مشاهده یک گونه نادر پرنده بوبی نقابدار(Masked Booby) در چابهار شد.

ملی کالا

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

Copyright © 2015. ملی کالا  Rights Reserved.