^Back To Top

تلگرام ملی کالا

تلگرام ملی کالا

 

چند دستور پخت برای پخت کوکوسبزی

مواد لازم برای تهیه سبزی کوکو: یک کیلو (تره، جعفری، شوید، گشنیز، چند برگ کاهو)

 تخم مرغ: ۴ تا ۵ عدد   ، زرشک: یک قاشق سوپخوری

روغن: ۲۰۰ گرم ، آرد گندم: یک قاشق سوپخوری جوش شیرین: یک قاشق مربا خوری و نمک به‌اندازهٔ کافی

 

طرز تهیه کوکوسبزی:

ابتدا سبزی را به‌ دقت تمیز می‌کنیم و می‌شوریم و سپس در آبکش قرار می‌دهیم تا آب آن کاملاً گرفته شود. در صورت در دسترس نبودن تره تازه می‌توانید از تره خشک استفاده کنید. سبزی را خوب خرد و تخم مرغها را در ظرفی شکسته، سبزی، آرد و جوش شیرین را داخل ظرف ریخته و خوب بهم بزنید.

روغن را داخل تابه ریخته و آنرا کاملاً داغ کنید و سپس مایه را داخل تابه بریزید. روی مایع را با پشت قاشق صاف کنید و در آنرا بگذارید تا زیر کوکو برشته و کوکو را به فرم دلخواه خود ببرید و قطعات آنرا برگردانده تا روی آن نیز برشته شود. بعد از آماده شدن کوکو می‌توانیم اطراف آنرا با حلقه‌های گوجه فرنگی تزیین کنیم.

روش دیگر برای تهیه کوکو

موادلازم

تخم مرغ ( سفیده و زرده با هم ) 2 عدد و  سبزی کوکو ( تره ، جعفری ، شوید ، گشنیز و کمی شنبلیله )در حدود 500 گرم

نمک و فلفل و زردچوبه به مقدار لازم و بیکینگ پودر نصف قاشق چایخوری و شیر یک قاشق غذا خوری

زرشک و مغز گردو (درصورت تمایل ) روی هم نصف فنجان کوچک وکاهو 1 عدد در صورت تمایل برای طعم بهتر،  سیر 2 پر

  سبزی کوکو را پس از شستن کنار بگذارید تا کاملا خشک شود و بعد به همراه برگ کاهو و سیر ریز و یکدست خرد کنید سبزی کوکو می بایست از سبزی پلویی ریزتر خرد و در دو قاشق روغن خوب سرخ کنید.  توجه داشته باشید که سبزی شما در این مرحله باید خوب سرخ شود ، وگرنه در هنگام پخت نهایی در تاوه روی کوکوسبزی شما سیاه شده در صورتیکه مغز آن خام می باشد .

وقتی سبزی کاملا سرد شد در یک پیاله کوچک تخم مرغ ها را یکی یکی شکسته و پس از اطمینان از سالم بودن آنها ظرف مناسبی تهیه کرده و سبزی و تخم مرغها را در آن خوب مخلوط نمایید تا خوب پف کند و مقداری نمک ، فلفل ،زرد چوبه و بیکینگ پودر را به مواد اضافه نمایید . در صورت تمایل از نصف فنجان مخلوط زرشک و مغز گردو هم داخل مواد استفاده کنیدو در آخر یک قاشق غذا خوری شیر را به مواد اضافه کنید و خوب هم بزنید تا مواد یک دست شوند .

اکنون سپس روغن مخصوص سرخ کردنی را در تابه بریزید و بگذارید کاملاً داغ شود، در غیر این صورت کوکو به تابه می چسبد و موقع برگرداندن خرد می شود . بعد مواد را آهسته داخل تابه بریزید و کف تابه پخش کنید و با پشت قاشق آنرا صاف نموده و درب تابه را بگذارید تا کوکو مغز پخت شود .

حرارت را ابتدا کمی زیاد کنید تا مواد خودشان را بگیرند و بعد زیر تابه را کم کنید تا یک روی مواد کاملا برشته شود ( حدود 15 دقیقه ) وقتی یک روی مواد کاملا برشته شد آنرا به شکل دلخواه برش داده کوکو را برگردانید طوری که خرد نشود  و دوباره حرارت را کمی زیاد کنید تا مواد خودشان را بگیرند و بعد اجازه دهید تا با حرارت ملایم روی دیگر کوکو هم برشته شود.توجه داشته باشید میتوانید کوکو سبزی را در فر هم آماده کنید . در این صورت فر را از قبل با 350 درجه فارنهایت گرم کنید و کوکو را به مدت 40 دقیقه داخل آن قرار دهید تا کاملا برشته گردد

روش سوم پخت

۲۰۰ گرم سبزی کوکو، قاشق غذاخوری زرشک ،یک عدد هویج متوسط ،تعداد8 عدد تخم مرغ و گردو  ورقه پنیر پیتزا ،ادویه (نمک-فلفل -سماق)

تهیه پخت

سبزی کوکوی فریزری رو به همراه هویج رنده شده و ریز و بقیه مواد  هم زده و مخلوط سبزی و بقیه مواد رو دو قسمت کنید.لایه اول را ریخته  و یک لایه پنیر پیتزا بر روی ان قرار .دهید و لایه دوم را نیز بریزیدتا  و یک دست شود وداخل فر از قبل داغ شده (دمای ۲۵۰ درجه)،بمدت25 الی30 دقیقه تقریبا قرار دهید. بعد از پختن نوش جان شود

ملی کالا

Copyright © 2015. melikala  Rights Reserved.