^Back To Top

 

غذاهای کم کالری برای لاغر شدن کدام اند

ازمهم ترین عامل پیشگیری کننده، رژیم غذایی سرشار از مواد غذایی لازم و بسیار کم کالری میباشد. استفاده از خوراکی‌هایی که به طور طبیعی دارای کالری کمی هستند و سبب چاقی و اضافه وزن نمی‌شوند برای داشتن یک رژیم غذایی متعادل و سالم ضروری می‌باشد.در اینجا تعدادی از غذاهای کم کالری را آورده ایم

 

 مریم میرزاخانی زاده ۱۳ اردیبهشت ۱۳۵۶ در شهرتهران،ایشان  ریاضی‌دان ایرانی و آمریکایی و استاد دانشگاه استنفورد میباشد.

خانم میرزاخانی در سال ۲۰۱۴ به خاطر کار بر «دینامیک و هندسه سطوح ریمانی و فضاهای پیمانه‌ای آنها» برنده مدال فیلدز گردید که بالاترین جایزه در ریاضیات بوده ، وی نخستین زن جهان بوده که برنده مدال فیلدز میباشد و زمینهٔ تحقیقاتی او مشتمل بر نظریه تایشمولر، هندسه هذلولوی، نظریه ارگودیک و هندسه هم‌تافته بوده.

 

 

راه های موثر برای تقویت موی سر

برای تقویت پروتئین موی سر، یک عدد تخم مرغ را به شنبلیله له شده قاطی کنید و بعد از یک ساعت بر روی سر تان با اب ولرم بشورید با این کار به مدت زمان خیلی کم موهایتان پرپشت میشود

روش های گوناگونی وجود دارد که  یکی از این راه های تقویت موی سر استفاده ار کتان،پامچال و گل گاوزبان بوده.روزی یک تا ۳ بار، ۲۵۰ میلی گرم عصاره گل گاوزبان،دانه کتان و یا پامچال بخورید. همه این روغن ها غنی از اسیدچرب امگا۳ مثل اسید gamma  linolenic که برای مرطوب نگه داشتن مو و ناخن ها عالی میباشد و اگر می خواهید موهایتان روشن تر به نظر برسد قبل از قرار گرفتن در معرض نور خورشید کمی آبلیمو به موهای خود بمالید تا تاثیر بیشتری از خود نشان دهد.

تب کریمه کنگو

عامل بیماری ویروسی از خانواده Bunyaviridae و جنس Nairovirus است. این ویروس دارای پوشش پروتئینی (Envelop) است و قطر ساختمان ویروس nm100 - 85 است و از گروه RNAهای یک رشته‌ای است. (Enveloped Virion 85-100 nm – Single Strand – negative Sense RNA) مقاومت ویروس در برابر حرارت کم است و در دمای ۵۶˚C به مدت ۳۰ دقیقه از بین می‌رود؛ بنابراین پختن گوشت و یا پاستوریزه کردن شیر باعث از بین رفتن ویروس می‌شود، ضمناً ویروس می‌تواند در خون به مدت ۱۰ روز در دمای ۴۰˚C مقاومت کند.

تصفیه آلودگی های محیطی از بدن

تولید آلاینده ها و سموم متعدد یکی از چالش های دنیای صنعتی است، موادی که روزانه انسان و سایر موجودات زنده را مورد هدف قرار داده است. تصفیه سمومی ناشی از آلودگی های صنعتی، هوا و مسمویت با فلزات سنگین مانند سرب، جیوه، کادمیوم و آرسنیک نیازمند شناسایی تازه ترین راههای مقابله دراین زمینه است.

خرابی دندان

اغلب ما از مراجعه به دندان پزشک واهمه داریم.زیرا علاوه بر هزینه بالا، درد ناشی از پر کردن و عصب کشی دندان را نمی توان به راحتی فراموش کرد. پس آیا بهتر نیست از همان ابتدا با اتخاذ یک برنامه غذایی مناسب، احتمال خرابی دندان را کاهش داد؟

دندان پزشکان توصیه می کنند که برای حفظ سلامت دندان باید از مصرف برخی مواد غذایی پرهیز شود.در ادامه مطلب به برخی از این مواد اشاره می شود.

نوشابه گازدار، چه معمولی و چه رژیمی؛این نوشیدنی حاوی اسید است که مینای دندان را ضعیف می کند. استفاده از نی برای نوشیدن باعث می شود تا میزان تماس آن با دندان محدود شود.

بعضی میوه ها؛ اگر دندان های ضعیفی دارید بهتر است از گاز زدن سیب، هویج و ذرت بپرهیزید؛ زیرا این امر باعث ترک خوردن دندان های آسیب دیده می شود، لازم نیست کاملاً از مصرف این مواد غذایی دست بردارید بلکه آن ها را قبل از خوردن به تکه های کوچک دربیاورید

بیماری آیینه خواب

آپنه ی خواب مشکلی جدی است که طی آن فرد در حین خواب مکرراً دچار حملات کوتاه قطع تنفس می ‌شود. این افراد بعد از مدت کوتاهی که به خواب می ‌روند، دچار احساس تنگی نفس و قطع آن می ‌شوند و از خواب بیدار می‌شوند.

افرادی که دچار آپنه ی خوابِ درمان نشده هستند، خطر بیشتری برای ابتلا به فشار خون بالا،  سکته ی قلبی، نارسایی قلبی و سکته ی مغزی  دارند.احتمال ابتلا به آپنه ی خواب در زنان پس از یائسگی بیشتر می ‌شود.

 

درمان ترش کردن معده

حالت ترش کردن معده این بوده که  در این وضعیت میزان اسید معده افزایش پیدا کرده و به اصطلاح معده اسیدی گردیده و ما در سطح دهان مزه های خوبی را حس نمیکنیم و این مشکل زمانی بروز می‌کند که غدد گوارشی در معده اسید زیادی ترشح می‌کنند و وقتی مقدار آنها از حد معمول بیشتر گردیده و احساس سوزش سردل بروز گردیده که با مصرف غذاهای ادویه‌دار تشدید هم خواهد شد

 

ترش کردن معده و یا به اصطلاح ریفلاکس، همان سوزش سردل یا به اصطلاح عامیانه «ترش کردن» میباشد و ریفلاکس، احساس ناخوشایندی است که درصورت شدت گرفتن، واقعا غیرقابل تحمل می‌شود. دیواره معده به گونه ای طراحی شده که در مقابل اثرات اسید تولید شده از خود معده مقاوم است. ولی ساختمان مری به گونه ای نمیباشد که تاب تماس با این اسید را داشته باشد و بنابراین اگر به هر دلیل که باشد باید با اسید معده به مری وارد شود، احساس ناخوشایندی به بیمار دست داده که به آن «ترش کردن» گفته شده

 

 

كفتار حیوانی از پستانداران بوده که با نام علمی : Hyaena hyaena

نام انگلیسی کفتار:  Striped Hyaena 

در زبان ها و گویش های مختلف نیز با نام های متفاوت دیده شده:بلوچي: هَپ تار ، تركمني: سَرتَلان و كردي و لري: خرم شير، كم تار، كفتر قورت

Copyright © 2015. melikala  Rights Reserved.