ملی کالا محصولات ایرانی سایتی برای نیازمندیهاودانستنیهای روز

خصوصیات گیاهشناسی آلوی باتاکو خصوصیات گیاهشناسی آلوی باتاکو
^Back To Top

         

 

خصوصیات گیاهشناسی:آلوی باتاکو" BATOKO PLUM درختی گلدار از خانواده بید است. این گیاه بومی فیلیپین بوده اما به طور معمول در نواحی گرمسیر آسیا و آفریقا یافت می شود. این درخت در جنوب هندوستان به خصوص کرلا بسیار معمول است. نام علمی FLACOURTIA INERMIS خانواده بید SALICACEAE 

 

 

آلوی باتاکو درختی است در اندازه های متوسط و فاقد خار که تا حدود بیش از 15 متر ارتفاع رشد می کند.برگ های بالغ دوکی شکل تا بیضی شکل هستند. سطح بالای برگ ها براق بوده و دارای حاشیه ای دندانه دار می باشند. این برگ ها حدود 8 تا 20 سانتیمتر طول و حدود 3 تا 15 سانتیمتر نیز پهنا دارند. برگ های جوان به رنگ های نارنجی روشن تا قرمز دیده می شوند و در اثر بلوغ به رنگ سبز تغییر می یابند.

میوه ها شباهت زیادی به گیلاس داشته و در خوشه هایی تولید می شوند. این میوه ها گرد و براق بوده و رنگ آن از سبز کمرنگ (در میوه های نارس) تا قرمز پررنگ (در میوه های رسیده و بالغ) متغیر است. هر میوه ها حدود یک تا سه سانتیمتر قطر دارد. گوشت میوه ترد ولی دارای مزه ای اسیدی و ترش است. این میوه ها خوراکی بوده ولی معمولاً به صورت تازه خوری مصرف نمی گردند و اغلب در مرباها، کنسروها و شربت ها مورد استفاده قرار می گیرند.         

شرایط محیط رشدآلوی باتاکو:

این درختان میوه معمولاً در ارتفاعات بیش از 1300 متر بالاتر از سطح دریا کشت می شوند. همچنین از نظر بستر کشت به خاک های سبک شنی و ساحلی نیاز دارند.به نظر می رسد که این گیاهان در برابر سرما و یخ زدگی مقاومتی نداشته.        

کاربردها:میوه های این گیاه ارزش خوراکی دارند. گوشت میوه ترد ولی دارای مزه ای اسیدی و ترش است. این میوه ها خوراکی بوده ولی معمولاً به صورت تازه خوری مصرف نمی گردند و اغلب در مرباها، کنسروها و شربت ها مورد استفاده قرار می گیرند.همچنین این میوه ها غنی از 2و3-دی هیدروکسی بنزوئیک اسید بوده و دارای خاصیت ضدمیکروبی قوی است.این درختان در نواحی گرمسیری به عنوان گیاهی زینتی نیز کشت می شوند.تکثیر آلوی باتوکو معمولاً از طریق کشت بذرهای آن صورت گرفته.

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

Copyright © 2015. ملی کالا  Rights Reserved.