ملی کالا محصولات ایرانی سایتی برای نیازمندیهاودانستنیهای روز

خوراکی هایی که با دندان ناسازگار و موجب خرابی دندان می شوند خوراکی هایی که با دندان ناسازگار و موجب خرابی دندان می شوند
^Back To Top

خرابی دندان

اغلب ما از مراجعه به دندان پزشک واهمه داریم.زیرا علاوه بر هزینه بالا، درد ناشی از پر کردن و عصب کشی دندان را نمی توان به راحتی فراموش کرد. پس آیا بهتر نیست از همان ابتدا با اتخاذ یک برنامه غذایی مناسب، احتمال خرابی دندان را کاهش داد؟

دندان پزشکان توصیه می کنند که برای حفظ سلامت دندان باید از مصرف برخی مواد غذایی پرهیز شود.در ادامه مطلب به برخی از این مواد اشاره می شود.

نوشابه گازدار، چه معمولی و چه رژیمی؛این نوشیدنی حاوی اسید است که مینای دندان را ضعیف می کند. استفاده از نی برای نوشیدن باعث می شود تا میزان تماس آن با دندان محدود شود.

بعضی میوه ها؛ اگر دندان های ضعیفی دارید بهتر است از گاز زدن سیب، هویج و ذرت بپرهیزید؛ زیرا این امر باعث ترک خوردن دندان های آسیب دیده می شود، لازم نیست کاملاً از مصرف این مواد غذایی دست بردارید بلکه آن ها را قبل از خوردن به تکه های کوچک دربیاورید

.

آب نبات سفت؛ با مکیدن آب نبات، دندان ها به مدت طولانی در معرض قند قرار می گیرد. جویدن آن نیز ممکن است باعث شکستن و یا درآمدن ماده پرکردنی دندان شود.

یخ؛ جویدن یخ پس از خوردن نوشیدنی به دندان ها آسیب جدی می رساند. این عادت باعث ترک یا شکستگی دندان می شود.

سس گوجه فرنگی؛مینای دندان به رنگ های تیره حساس است. منافذ مینا به آسانی این رنگ و اسیدیته این مواد را به خود جذب می کند که در پی آن لکه هایی ایجاد می شود.برای حل این مشکل پس از صرف غذا، دندان را با آب کافی بشویید.

آب معدنی؛ هنگام روند تصفیه، میزان اسیدیته آب بالا می رود و این اسید باعث پوسیدگی دندان می شود.

شکلات چسبناک؛ شکلات چسبناک مانند تافی بین دندان ها گیر می کند و باعث ایجاد پوسیدگی می شود. علاوه بر آن در برخی مواقع این نوع شکلات باعث کنده شدن دندان هم می شود.

چیپس؛ با گیرکردن تکه های چیپس بین دندان ها، باکتری های تولیدکننده اسید حمله ور می شود و خطر پوسیدگی دندان افزایش می یابد.

لیموناد؛ اسید سیتریک موجود در لیموترش به دندان آسیب می رساند. لیموناد، ترکیب مخرب اسید و قند است و هر دو باعث پوسیدگی دندان می شود.افزودن کمی لیمو به آب آشامیدنی نیز برای دندان مضر است زیرا اسیدیته آب را افزایش می دهد

.ذرت بوداده؛ همانند چیپس، ذرت بو داده نیز بین دندان ها گیر می کند و باعث رشد باکتری می شود. دانه های پف نکرده نیز باعث شکستن دندان می شود.میوه خشک؛کشمش، انجیر، زردآلوی خشک سرشار از مواد مغذی است. اما قند آن نیز زیاد است. این مواد روی دندان می چسبد و باعث خرابی آن می شود. بهتر است به جای این مواد از میوه های تازه استفاده کنید.

نوشیدنی های انرژی زا؛ قند و اسید موجود در این نوشیدنی ها، احتمال خرابی و ساییدگی دندان را بسیار بالا می برد.

قرص های ویتامین؛ اگرچه این قرص ها علایم سرماخوردگی را تسکین می دهد اما میزان قند آن به اندازه آب نبات سفت است. «برای پیش گیری از خرابی دندان به جای این قرص ها، از آب یا چای گیاهی استفاده کنید.

میوه های مرکباتی؛ میوه های مرکباتی سرشار از ماده مغذی است. اما به دلیل داشتن اسید به مینای دندان آسیب می رساند. بنابراین پس از مصرف این دسته از میوه ها، دهان را با آب بشویید.

سرکه؛ از سرکه برای تهیه انواع سس ها، ترشی و... استفاده می شود. اما این ماده طعم دهنده به خرابی دندان نیز منجر می شود. نتایج بررسی های اخیر نشان می دهد، افرادی که غذاهای سرشار از سرکه مصرف می کنند با ۳۰ تا ۸۵ درصد افزایش خطر پوسیدگی مینای دندان مواجهند. کاهو با اثر مخرب سرکه مقابله می کند بنابراین افزودن سرکه روی سالادکاهو، مشکلی ایجاد نمی کند.

پودر کاری؛ هر نوع غذای سرشار از رنگ دانه مانند سس سویا و پودر کاری باعث تغییر رنگ دندان می شود.برای پیش گیری از تغییر رنگ دندان، پس از مصرف غذای حاوی پودر کاری، آب بنوشید.

چای سیاه؛ چای حاوی ماده ای به نام «تانین» است که روی دندان لکه ایجاد می کند. هرچه چای پررنگ تر باشد، احتمال آسیب رساندن آن به دندان ها نیز بیشتر است. می توانید چای سبز یا هر نوع دمنوش گیاهی را جایگزین چای سیاه کنید.میوه های کنسروی؛کنسرو میوه ها علاوه بر قند زیاد حاوی اسید نیز است که به دندان ها آسیب می رساند.

راه کار هایی برای سفید کردن دندان ها بدون مراجعه به دندانپزشکی

برای پیشگیری از برفک دهان چه باید کرد

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

گیاهان دارویی

 

مناطق گردشگری

 

دانستنیها

                                     خصوصیات گیاهشناسی:   زغال اخته بوته بلند NORTHERN HIGHBUSH BLUEBERRYاین گیاه چندساله blue huckleberry, tall huckleberry, swamp huckleberry, high blueberry, ...
            خصوصیات گیاهشناسی: لوبیا تلخ petai ، twisted cluster bean ، stinker ، stink bean  -  BITTER BEAN خانواده بقولات FABACEAE  گیاه "نخود تلخ" درختی به ارتفاع 30 متر با پوستی صاف یا فلسی و ...
خصوصیات گیاهشناسی: مِیِر لمون  -  MEYER LEMONو dwarf lemon          مِیِر لمون" یکی از گیاهان خانواده مرکبات RUTACEAE  و بومی چین می باشد. این گیاه اولین بار در مرکز تحقیقات کشاورزی Frank Nicholas ...

مواد غذایی

            خصوصیات گیاهشناسی:آلوی باتاکو" BATOKO PLUM درختی گلدار از خانواده بید است. این گیاه بومی فیلیپین بوده اما به طور معمول در نواحی گرمسیر آسیا و آفریقا یافت می شود. این درخت در جنوب ...
Copyright © 2015. ملی کالا  Rights Reserved.