ملی کالا محصولات ایرانی سایتی برای نیازمندیهاودانستنیهای روز

خواص انرژی زای جوانه ماش در طب سنتی خواص انرژی زای جوانه ماش در طب سنتی
^Back To Top

خواص جوانه ماش

خواص جوانه ماش

جوانه ماش سرشار از مواد مغذی بوده و انرژی‌زای واقعی میباشد و این جوانه ماش ترد و خوشمزه است و طعم آن کمی شیرین بوده و هضم آن نسبت به ماش پخته شده راحت‌تر صورت میگیرد

 

در طب چینی‌ها و هندی‌ها از این جوانه در بسیاری از موارد آشپزی و نیز موارد درمانی استفاده شده و به عنوان نمونه برای مصارف درمانی در سم‌زدایی بدن و خاصیت ادرارآور بودن آن استفاده می نمایند و جوانه ماش سرشار از ویتامین C است که این مقدار در ماش پخته وجود نداشته و جوانه ماش انرژی‌زای واقعی بحساب می اید و برای کودکان و نوجوانان ملو از مواد مغذی است.

جوانه‌ها، غنی‌ترین منبع آمینواسیدها (برای پروتئین)، ویتامین‌ها و مواد معدنی محسوب شده و همچنین دارای فیبر خوبی نیز میباشد و آن‌ها حاوی انواع ویتامین‌های (A, B, C, D, E, k)، اسید فولیک و نیز منبع عالی از آهن، پتاسیم، کلسیم،‌ فسفر، منیزیم و روی هستند.

خواص تغذیه‌ای جوانه‌ها نسبت به نوع جوانه متغیر بوده و جالب است که  بدانید جوانه ماش حاوی فیتوکمیکال‌های استروژن مانندی درون خود موسوم به ایزوفلاون‌ها میباشد که مصارف درمانی بسیاری داشته است

آماده‌ کردن جوانه ماش

برای این کار ابتدا ماش‌ها را ابتدا خوب شسته و سپس آن‌ها را درون آب خیس کنید و به مدت 12 ساعت در جای تاریک و خنک قرار دهید و میتوانید دستمال کاغذی بر بر روی ان قرار دهید و همیشه مرطوب گذاشته و سپس آن‌ها را مجدداً بشویید و به مدت 12 ساعت دیگر در جای تاریک و خنک قرار دهید و توجه داشته باشید  که جوانه‌های ماش پس از 12 ساعت دوم آماده خواهند شد و دانه‌های ماش معمولاً طی 24 ساعت جوانه خواهد زد و اگر می‌خواهید حداکثر استفاده را از آن‌ها ببرید بهتر است آن‌ها را به صورت خام مصرف نمایید.

طب سنتی و خواص ماش

بر اساس طب گیاهی طبع ماش کمی سرد و خشک است و استفاده زیاد آن باعث زیادشدن خلط آن میشود. . وجود پتاسیم در ماش سبب شستشوی کلیهها و پایین آوردن درجه اسیدی خون و منظم کردن ضربان قلب خواهد شد

برای درمان ورم ماش تازه جوشانده و سپس له کرده با زرده تخممرغ مخلوط کرده بر موضع ورم بمالید و ماش التهابهای صفرا را از بین میبرد و تسکین دهنده سرفه میباشد. چینی‌های باستان از این گیاه برای رفع گرما و سم‌زدایی بدن استفاده می‌کردند.

ماش مسکن درد بواسیر است البته باید پوست کنده آن مصرف گردد و افرادی که سکسکههای مقاوم دارند با خوردن ماش پخته برطرف میشود و برای درمان کک مک پودر ماش را با عرق مورد مخلوط نمایید و به صورت ضماد بر روی ان ها قرار دهید.

خوردن ماش برای کسانی که مبتلا به خارش شدید بدن میباشند بسیار مفید میباشد.در طب های سنتی ضماد آرد ماش برای رفع التهابات سطحی بدن بخصوص لک و پیسی به کار برده میشود

برای اعضای بدن که خواب رفته و بیحس شده باشند با ضماد پخته ماش مالش دهید. افرادی که دچار بیماری صرع هستند از ماش پوست کنده استفاده کنند.

مضرات مصرف ماش

 افرادی که مبتلا به بیماری های دستگاه گوارش میباشند از ماش کمتر استفاده نمایند.

خوردن زیاد ماش برای دندانها مضر میباشد.به دلیل داشتن پروتین قابل توجه ان کسانی که نقرس دارند کمتر مصرف کنند.

خواص دارویی ماش

کاشت ماش

منبع ملی کالا

 

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

Copyright © 2015. ملی کالا  Rights Reserved.