ملی کالا محصولات ایرانی سایتی برای نیازمندیهاودانستنیهای روز

خواص بی نظیر فلفل سیاه برای کاهش وزن و تقویت حافظه خواص بی نظیر فلفل سیاه برای کاهش وزن و تقویت حافظه
^Back To Top

فلفل سیاه

فلفل سیاه بیشتر از آن چیزی كه اكثر مردم تصور می كنند برای بدن خاصیت داشته و مفید میباشد،این گیاه دارویی در حفظ سلامت نقش مهمی داشته و در کشور یونان باستان از فلفل نه تنها به عنوان ادویه بلکه به عنوان پول و هدیه از ان استفاده می کردند.

طبع فلفل سیاه گرم و خشک میباشد و مقوی معده و خاصیت بادشکن می‌باشد.گرد آن سبب فرار حشرات شده و برای جلوگیری از بیدزدگی لباس در میان لباس‌ها بپاشند.

 خواص فلفل سیاه

فلفل مقوی حافظه و اعصاب بوده و مسکن دردهای عصبی میباشد، برای رفع رطوبت دماغ و معده فلفل با مویز جویده و میل شود.

فلفل خون غلیظ را سبک کرده و افرادی که جذام دارند از فلفل در برنامه غذایی خود استفاده نمایند.

فردی که تریاک خورده است تا زمان رساندن به پزشک به او جوشانده فلفل بدهید تا استفراغ کند،برای درمان سنگ در مجاری ادرار از دمکرده برگ فلفل استفاده کنید .

برای ساکت کردن درد دندان یک حبه قند را در یک قاشق فلزی قرار دهید ، با آتش آن را ذوب کنیدو سپس مقداری  فلفل اضافه در حفره دندان کرم خورده بریزند درد آن ساکت میشود و از کرم خوردگی دندان جلوگیری میشود.

برای رفع تب و لرز جوشانده آب و دانه فلفل سیاه مصرف و فلفل با افزایش دادن ترشح اسید هیدروکلریک در معده به هضم غذا کمک کرده و فلفل ادرارآور است و مصرف آن سبب تعریق شده.

فلفل با شکستن سلول های چربی، سبب کاهش وزن می شود، پیسی را درمان کرده و پیپرین موجود در فلفل به تولید رنگ دانه های پوست کمک می کند البته به تنهایی بدون رژیم غذایی و ورزش بالا رفتن سوخت‌وساز بدن در اثر مصرف فلفل یا چای سبز به اندازه‌ای نبوده که منجر به لاغر شدن افراد چاق شود.

سرماخوردگی، سرفه، سینوزیت و گرفتگی بینی را تسکین داده ودارای خاصیت ضد باکتریایی آن با عفونت ها و گزیدگی حشرات مقابله می کند.

رگ های خونی را تمیز کرده و آنتی اکسیدان مفید به حساب می آید و مانع از آسیب رادیکال های آزاد می شود و در نتیجه از سرطان، بیماری های قلبی عروقی و ناراحتی کبد پیشگیری می نماید.

در تسکین درد و معالجه پوسیدگی دندان موثر بوده و جوشانده تهیه شده با آب و فلفل سیاه برای رفع یبوست مفید بوده و در بسیاری از تحقیقات و آزمایشات پزشکی تایید شده که فلفل سیاه فعالیت مجاری گوارشی را تقویت کرده و علاوه بر بهبود فرآیند هضم غذا، تحریک کننده ترشحات بزاقی میباشد.

این ادویه هم چنین در بهبود عملکرد معده نقش مفیدی داشته و فلفل سیاه پرزهای چشایی را تحریک کرده  و پیامی به معده می فرستد که سبب ترشح اسید هیدروکلوریک و در نتیجه هضم بهتر غذا می شود و همان گونه که میدانید وجود اسید هیدروکلوریک برای هضم پروتئین ها و دیگر مواد غذایی در معده ضروری میباشد.

در استعمال داخلی به عنوان محرک اشتها، مدر، بادشکن، گرم کننده و ضد سم و برای رفع انواعی از مسمومیت های غذایی به کار برده شده و همچنین فلفل سیاه برای معالجه اسهال تابستانه، اسهال خونی، کاهش احتمال سرماخوردگی و دردهای روماتیسمی مفید میباشد و فلفل سیاه هم چنین خواص آنتی اکسیدانی فوق العاده ای دارد و این ادویه تاثیر فوق العاده ای برای مقابله با رشد باکتری های مضر بویژه در روده دارد

نتایج پژوهش ها در سال 2013 نشان داده و زمانی که مصرف کننده نیکوتین، روغن فلفل سیاه را استنشاق می کند، تمایل اش به مصرف این ماده (نیکوتین) کاهش پیدا کرده و محققان به کسانی که سیگاری هستند توصیه می کنند هر زمانی که هوس سیگار کشیدن کردند، کمی روغن فلفل استنشاق نمایند.بنابرین برای ترک سیگار گزینه مناسبی است

فلفل دارای خاصیت ضدباکتریایی و آنتی اکسیدانی میباشد که سبب صاف شدن پوست می شود. فلفل به طور طبیعی گردش خون را افزایش داده و این امر کمک می کند با ایجاد حرارت ملایم بر روی پوست، منافذ آن باز شده و فلفل سیاه به عنوان اسکراب، دانه های سرسیاه پوست را از بین خواهد برد

دچار مشکلاتی مثل زخم معده، ورم معده یا بواسیر هستید نباید از این ادویه استفاده نمایند، به خاطر اینکه سبب تحریک مخاط می‌شود.

فلفل سیاه درعین‌حال ضدعفونی‌کننده، خلط‌آور و حتی محرک جنسی بوده و این ادویه‌ی پرخاصیت برای مقابله با افسردگی نیز موثر است. به خاطر اینکه سبب افزایش ترشح آندورفین در مغز شده و مانند یک داروی ضدافسردگی طبیعی عمل مینماید.

این گیاه دارویی  سبب پاک‌سازی و سم‌زدایی بدن شده و به خاطر اینکه تعریق، سموم بدن را از طریق پوست دفع می‌کند.

فلفل سیاه قرن‌هاست که در روش‌های طب سنتی برای درمان انواع دردها، التهاب، ورم و اختلالات دیگر استفاده میگردد و پی‌پرین موجود در فلفل سیاه همچنین محافظ نرون‌ها یا همان سلول‌های عصبی میباشد و از آسیب آن‌ها پیشگیری کرده و بر اساس نتایج تحقیقات مختلف این ترکیبات سبب بهبود حافظه نیز می‌شوند و از الزایمر جلوگیری میکند.

فلفل سیاه هم چنین خواص آنتی اکسیدانی فوق العاده ای بوده و این ادویه تاثیر فوق العاده ای برای مقابله با رشد باکتری های مضر بویژه در روده داشته.

منبع ملی کالا

فلفل سیاه

مضرات فلفل سیاه

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

Copyright © 2015. ملی کالا  Rights Reserved.