ملی کالا محصولات ایرانی سایتی برای نیازمندیهاودانستنیهای روز

آبشار هرگلان واقع در استان آذربایجان شرقی آبشار هرگلان واقع در استان آذربایجان شرقی
^Back To Top

تلگرام ملی کالا

تلگرام ملی کالا

آبشار هرگلان در موقعیت جغرافیایی  N373528 E460157  در استان آذربایجان شرقی واقع و عجب شیر در ساحل شرقی دریاچه ارومیه و در ناحیه غربی کوه سهند واقع شده ودارای آب و هوای سرد کوهستانی دارد.

 

شهرستان عجبشیر با برخورداری از آثار متعدد تاریخی که قدمت برخی ازآن ها به سه هزار سال نیز می رسد و مناظر طبیعی منحصر به فرد خود همه ساله گردشگران زیادی را درفصول مختلف سال به سوی خود فرامی خواند. ابنیه های تاریخی و مناظر بکرطبیعی حاشیه رودخانه قلعه چای و آبشار هرگلان عجبشیر برای گردشگران چشم نواز است. بندر رحمانلو، در سواحل شرقی دریاچه ارومیه که از مناظر زیبای طبیعی و دیدنی این شهرستان به حساب می آید، سالانه هزاران گردشگر داخلی و خارجی را در دامن خود پذیرا می شود.

این آبشار در نزدیکی شهرستان عجبشیر و در حاشیه روستایی به همین نام قرار گرفته است. ارتفاع آبشار در حدود 50 متر است .برای دسترسی به آبشار از روستای هرگلان نیاز به 2 ساعت پیاده روی سبک است. در بالای صخره ای که بشار از آن فرو میریزد صخره سنگی شبیه به تندیس قرار دارد كه در بین اهالی منطقه به قیز قیه (دختر صخره‌ای) معروف بوده.

شما میتوانید برای رسیدن به آبشار باید ابتدا به شهر عجبشیر رفته و از آنجا پس از عبور از جلوی پادگان ارتش و  روستاهای خانیان - جوان قلعه - آقاجری - گنبد - تپیک دره ،تجرق - سد قلعه چای - ینگجه - باراز لو - قوزلوجه و یایچی  به روستای آخر یعنی روستای زیبای هرگلان رسید. مسیر فوق یک مسیر سربالائی زیبا با مناظر رودخانه و باغات و مراتع سرسبز می باشد. از داخل روستا آبشار دیده می شود. از روستا تا آبشار حدود دو الی دو ونیم ساعت کوهپیمائی نیاز است البته با خودروی شاسی بلند می توان تا نزدیکی آبشار رفت . مسیر روستا تا آبشار نشانه های بی بدیل پروردگار شامل مراتع سرسبز ، باغات میوه ، دره عریض ، رودخانه پر آب ، مناظر کوههای بلند اطراف و دورنمای آبشار می باشد که زیبایی خاصی داشته

ملی کالا

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

Copyright © 2015. ملی کالا  Rights Reserved.