ملی کالا محصولات ایرانی سایتی برای نیازمندیهاودانستنیهای روز

آبشارشیران واقع در استان آذربایجان شرقی آبشارشیران واقع در استان آذربایجان شرقی
^Back To Top

آبشارشیران در موقعیت جغرافیایی N381609 E471655 در استان آذربایجان شرقی واقع گردیده که این آبشار در حاشیه شمال شرقی روستای شیران کندی در ارتفاع 2200 متری از سطح دریا واقع شده است. ارتفاع آبشار در حدود 10 متر است.

 

چشمه های بسیار فراوانی از دل کوه بیرون زده و آب آنها در امتداد دره ها به همدیگر پیوسته و رودهای کوچکی تشکیل میدهند که تعدادی از این رودها به همدیگر پیوسته و در میان دره شیران یا شیران دره سی در ادامه مسیر  و در بالا دست روستا آبشار زیبایی را به وجود آورده اند.

 روستای شیران در 16 کیلومتری شهر هریس در کنار جاده هریس مشگین شهر قرار دارد . برای رفتن به این روستا باید بعد از رسیدن به هریس به سمت جاده مشکین شهر که از کنار اداره برق  هریس میگذرد ادامه مسیر داده و بعد از طی 9 کیلومتر به روستای  اندیس و از آنجا هم به روستای شیران رسید و در ادامه مسیر از روستای شیران به طرف مشگین شهر کوه های تو در تو و بهم پیوسته زیادی با پوشش گیاهی بسیار زیبا و با دره های عمیق و مراتع و دشت های سرسبز و وسیع وچشمه های فراوان که محل ییلاق عشایر  و جاذبه گردشگری منطقه می باشد چشم هر گردشگری را به خود جلب میکند

این ییلاق در امتداد کوه های قوشه داغ که از گویجه بئل اهر شروع و به جنگل های حاتم مشه سی مشگین ختم میشود قرار دارد. این منطقه علاوه بر داشتن پوشش گیاهی متنوع از جمله علف گربه، ترشک، گزنه، پیاز کوهی،  شنگی، آویشن، نعناع کوهی، چای کوهی، چله داغی و بسیاری گیاهان و گل های دیگر دارای قارچ های خوراکی خوشمزه ای نیز هست و جاده توریستی مشکین شهر - هریس جاده ای است که به دلیل عبور از جنگل‌های ارسباران و مشکین شهر منظره منحصربه فردی داشته و به محور گردشگری تبدیل شده.

آدرس آبشارشیران:

ایران -استان آذربایجان شرقی- شهرستان هریس - ۱۶ کیلومتری هریس - روستای شیران-ابشار شیران

ملی کالا

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

Copyright © 2015. ملی کالا  Rights Reserved.