ملی کالا محصولات ایرانی سایتی برای نیازمندیهاودانستنیهای روز

برای داشتن پوستی جوان وشاداب از چه ماسک هایی استفاده کنیم برای داشتن پوستی جوان وشاداب از چه ماسک هایی استفاده کنیم
^Back To Top


Warning: getimagesize(http://www.negahmedia.ir/assets/uploads/pic/86743/1.jpg): failed to open stream: Connection timed out in /home3/melikala/public_html/plugins/content/smartresizer/smartresizer.php on line 606

ماسک صورت

 

 

شادابی صورت یکی از مسایلی است که به خصوص بانوان به آن حساس هستند و همیشه در تلاش شاداب کردن پوست و صورت خود هستند و برای این کار یکی تغذیه مقوی و سالم و دیگری مراقبت از پوستشان به کمک ماسک های طبیعی روشی تاثیر گذار میباشد و میوه ها و سبزیجات اصلی ترین نقش را در سلامت جسم و نشاط و زیبایی پوست و مو خواهد داشت

 

میوه ها بهترین و سالم ترین ماسک هایی خواهند بود  که میشه برای صورت استفاده نمود و  تنها نکته  در این باره که در این موضوع خیلی مهم و همه باید توجه نمایید، این که اگر به میوه خاصی حساسیت نداشته باشیم و خدای نکرده در اثر استفاده از آن  نه تنها پوست فرد  بهتر نشده  که عواقب خطرناکی هم برایمان داشته باشند و نکات دیگری  که در مورد این ماسک ها باید رعایت کرده و اینکه قبل از استفاده میوه ها رو حتما خیلی خوب بشوریم  و هم سعی کنید از میوه های تازه استفاده کنید.

 

ماسک های فراوانی برای صورت وجود دارد

ماسک بادام

 بادام برای روشن تر کردن پوست برای این روش دو عدد بادام در داخل شیر ریخته  و در هنکام خواب به صورت خود بمالید

مخلوط  روغن بادام و موم برای تقویت پوست صورت: مواد لازم: میزان 14 گرم موم سفید ،84گرم روغن بادام ،28 گرم لانولین و گلاب

برای تهیه ان : موم سفید و لانولین را بر  روی بخار آب گذاشته تا با هم آمیخته بشوند  سپس  روغن بادام و گلاب را به آرامی در آن بریزید  و هم بزنید تا مخلوط  گردد و این کرم را در ظرف در بسته ای ریخته  و هر روز از آن برای نرمی و تقویت پوستتان استفاده نمایید.

مخلوط روغن بادام و خامه: میزان  دلخواهی خامه ، روغن بادام وگلاب

برای نرم تر شدن پوست خشک و زبر میزان 2 قاشق چای خوری خامه (سرشیر) را با یک قاشق چای خوری روغن بادام وچند قطره گلاب مخلوط کرده و ماسک حاصل را به صورت خود زده و بگذارید به مدت نیم ساعت مانده و سپس صورت خود را با آب شسته شود.

ماسک روغن بادام و پرتقال:تخم مرغ ،آب پرتقال ،بادام و شیره نارگیل

برای این کار  یک زرده تخم مرغ، یک قاشق مربا خوری آب پرتقال و یک قاشق مربا خوری روغن بادام با شیره نارگیل اضافه کنید و به صورت خود بمالید و بعد از 20 دقیقه بشویید که این ماسک برای زیبایی صورت مفید میباشد.

ماسکی برای شاداب کننده پوست خريد ماسک صورت: دو قاشق غذا خوری عسل یک قاشق غذاخوری روغن بادام تلخ را با هم مخلوط  و ماسک فوق را با دست به  میزان سه دقیقه به صورت ماساژ داده و میزان نیم ساعت استراحت  کرده و  سپس صورت را با آب ولرم شسته و کرم مرطوب کننده مصرف  کرده و می توانید هفته ای 2 مرتبه از این کرم استفاده  کرده وتوجه داشته باشید این ماسک سلول های مرده و چروک را از صورت دور کرده  و همچنین برای پوست های خشک و خشن مناسب امیباشد و  در هر سنی می توانند از این ماسک استفاده نمایید

ماسک موز برای پاکسازی پوست صورت مفید است

موز کاملا رسیده ای رو انتخاب نمایید  و با یه چنگال ان رو به شکل پوره در آورده و بر روی پوست صورت و گردنتان بذارید و پس از 20 دقیقه با آب ولرم رو به خنک شسته  و اگر صورتتون آکنه داره باشد میتونید از مقداری عسل و لیمو هم در این ترکیب استفاده نمایید.

ماسک گوجه فرنگی مناسب برای پوست های چرب و جوش صورت

گوجه فرنگی رو از وسط نصف برش زده  و کمی فشار دهید و بر روی صورتتون گذاشته تا تخم های ریزش هم بر روی صورتتان قرار دهید و بذارید چند دقیقه ایبر روی صورتتان بماند و  اگر صورتتان چرب و جوش هم داشته باشد و  این ماسک بهترین روش برای تمیز کردن صورتتان هست.

ماسک انگور برای آکنه صورت :انگور رو پوره نموده و با پالپ هاش بر روی پوست صوررتتان قرار دهید و صبر نمایید تا روی صورتتان خشک گردد و سپس با آب شستشو نمایید و با این ماسک میتوانید از لکه و جوش های جزیی صورت به راحتی  خلاص گردید.

ماسک خیار مناسب برای پوست های خشک :خیار دارای طبع سرد و خاصیت خنک کنندگی خواهد  داشت و بهترین ماسک برای زیبایی پوست های خشک خواهد بود و برای این کار خیار را رنده کنید و آبش را بر روی پوست صورت و گردنتان بمالید و اجازه دهید خشک شود و اشکالی نداره اگر چند ساعت هم بر روی پوستتان بماند و پالپ های اضافیش هم به عنوان ماسک دور چشم قرار دهید .

ماسک توت فرنگی برای نشاط و شادابی پوست : توت فرنگی را  هم به صورت پوره در اورده و یک قاشق آب از ان را در اون ریخته  و بر روی پوستتان بمالید و سپس بعد  از 20 دقیقه شسته و توت فرنگی برای نشاط و زیبایی پوست گزینه عالی است

ماسک کیوی مناسب برای پوست های تیره صورت:کیوی را پوره کرده  و با یک قاشق ماست مخلوط نمایید و بر روی پوسست ماساژ دهید  و بعد از بیست دقیقه شسته.

عصاره چای سبز به نشاط پوست کمک شایانی میکند

ماسک ماست برای کاهش تیرگی پوست انتخاب خیلی خوبی میباشد

ماسکی برای پوست تیره و آفتاب سوخته : یک هویج تازه را به قطعات پهن تقسیم کرده و براى نیم ساعت روى پوست گذاشته در این مدت استراحت کنید و سپس صورت را با آب نیمه گرم شسته.

ماسکی برای شادابی و گلگون کردن صورت:باقلا را به صورت آرد در بیاورید و آن را خمیر کرده و براى پنج دقیقه بر روى صورت گذاشته و سپس صورت را بشویید.

ماسک شیر:

 برای اينكه پوست فرد ملايم شود يک تكه پارچه پنبه ای را در شير به خوبی خوانده تا خوب خيس بخورد و آنگاه آنرا بر روی صورت خود بكشيد و بگذاريد به میزان نيم ساعت بر روی پوستتان بماند و سپس صورت خود را با آب شسته.

میتوان قاشق چای خوری نمک را در 2 قاشق سوپ خوری شير ریخته و به هم بزنيد و در هنگام خواب به صورت خود مالیده و  اين كار پوست صورت  فرد را فوق العاده نرم و ملايم خواهد کرد

برای كم كردن اثر لک های سفيد و روشن کردن پوست 2 عدد نخود را در شيربخوبی بخيسانيد و بهتر است  که نخود ها را بكوبيد سپس آنرا از شب گذاشته  تا صبح خوب خيس خورده و صبح روز بعد آن را صاف نمایید و مقدار كمي پودر زرد چوبه و دو الي سه قطره آبليمو به آن افزوده و آنگاه حاصل را به صورت خود مالیده و بگذاريد به میزان نيم ساعت  به خوبی بماند و سپس صورت خود را بشورید.

برای شفافيت پوست میزان يک قاشق سوپ خوری شير را با يك قاشق چايخوری هويج و يک قاشق چايخوری آب پرتقال و يک قاشق چايخوری عسل آب شده  را مخلوط  نمایید و آن ها را بر روی صورت خود بماليد و بگذاريد میزان 15 دقيقه در همين وضعيت به خوبی بماند

ماسکی  كه پوست را صاف و نرم مي نماید  برای این کار  يک قاشق چايخوری آب ليمو شيرين و يك قاشق چايخوری كوبيده مغز كدو را با میزان نصف قاشق چايخوری خامه مخلوط کرده و در پايان چند قطره گلاب نیز  اضافه  نمایید در حال حاضر ماسک شما حاضر است و آن را بر روی صورت خود بماليد و بگذاريد 20 دقيقه در همين وضعيت بر صورتتون بماند.

برای روشن تر شدن و شفافيت پوست و بهبود گردش خون در پوست به اين روش عمل  کرده برای این يک قاشق چايخوری نخود سبز كوبيده را در يک قاشق چايخوری روغن زيتون مخلوط کنید و به شير اضافه نمایید و سپس آنرا به صورت خود بماليد وپس از بیست دقیقه ان را بشورید.

برای  از بین بردن لکه ها و دانه های سرسیاه ماسک شیر بسیار مفید می باشد ، قبل از استفاده از شیر، باید پوست را با آب گرم شسته و برای اثرگذاری بهتر، می توان شیر را با عصاره بابونه یا بومادران مخلوط  کنید و سپس ان را استفاده کنید

ماسک های گیاهی صورت برای ازيبن بردن جوش و لک

ماسک گرمک:ماسک زیبایى گرمک براى باز و شاداب شدن چهره مفید بوده و این ماسک را بر روى صورت بکشید و بگذارید براى ۱۵ دقیقه به خوبی  واین  ماسک صورت برای لک این ماسک براى از بین بردن لکه ها و جوش های سر سیاه  نیز مفید و موثر است

ماسک عسل و سرکه:مقدارى عسل و سرکه را با هم مخلوط کنید و بر روى لکه هاى صورتان بمالید با این ماسک کبودى هاى زیر چشم را با این ماسک برطرف نمایید.

ماسک کنگر: آب کنگر را پس از پختن گرفته به اندازه یک سوم آن موم سفید و روغن بادام اضافه  نمایید و خوب هم بزنید تا به صورت ماسک در بیاید و این ماسک را بر روى لکه هاى پوست مى گذارید و پس از پانزده تا بیست  دقیقه آن را با آب ولرم شسته این ماسک براى از بین بردن لکه ها مفید میباشد.

ماسک ریواس: برای اینکار ریواس را  له کنید  و  با مقدارى سرکه مخلوط کنید و بر روى تمام صورت خود بمالید و با این ماسک میتوانید به راحتی برای از بین بردن کک و مک و جوش هاى چرکى و جاى جوش خیلى مفید است.

ماسک هویج و سیب:هویج و سیب را رنده  کنید و یک قاشق مرباخورى عسل به آن اضافه کنید و بر روى صورت هایى که لک دارد بگذارید و بعد از بیست دقیقه با آب ولرم آن را شسته.

ماسک آب تمشک یا آلبالو: آب تمشک یا آلبالو را بگیرید و آن را روی پوست صورت خود بمالید و بگذارید یک ساعت روی صورتتان بماند و بعد صورت را با آب گرم بشویید. این عمل را روزی دو بار تا زمانی ادامه دهید که کک‌ومک و لک های صورت شما از بین برود.

ماسک برگ چغندر: برگ چغندر را کوبانده و به صورت ماسک در بیاورید و بر  روى تمام صورت پهن کرده که  این ماسک براى از بین بردن کک و مک مفید میباشد.

ماسک پیاز گل نرگس: پیاز گل نرگس را کاملا له کنید و با کمی سرکه مخلوط کرده و این مخلوط را به مدت 30 دقیقه روی صورت بگذارید.

ماسک عسل: مقداری عسل را روی بخار آب قرار بدهید تا حالت روان پیدا نماید و سپس به آن مقداری دارچین بکوبانید که در مقدار اندکی آب حل کنید وان را اضافه کنید و به جای آب بهتر است  که از سرکه استفاده کنید و تا زمانی که عسل گرم شود (طوری که صورت را نسوزاند) این ماسک را به صورت خود مالیده و در حدود 40 دقیقه بر  روی پوستتان قرار بدهید و سپس صورت را با آب ولرم بشورید

ماسک اسفناج: اسفناج را در روغن زیتون ریخته و سپس بعد این ماسک را بر روى صورت پهن کرده و این ماسک براى پوست هاى کدر مفید بوده و باعث درخشش پوست مى گردد.

ماسک میخک:مقدارى گل میخک را در آب خیس کرده  و پس از ۲۴ ساعت آن را صاف کنید و با مقدارى عسل و آب خیار مخلوط کرده و به اندازه یک فنجان از این مخلوط را میل کرده این مخلوط سبب باز شدن رنگ رخساره و جلاى پوست فرد مى شود.

ماسک گیلاس: ماسک زیبایى که از دسته هاى گیلاسى که هسته آن را گرفته  باشید مى توانید بر روى پوست خود گذاشته که  این ماسک به پوست شما نرمى  خاصی داده و سبب مى شود که  رنگ رخساره تان باز گردد.

ماسک هلو:ماسک هلو ماسکى بوده  که  بر روى تمام پوست ها مى توانید استفاده نمایید برای این کار هلو را رنده کنید و بر روى پوست  گذاشته و چند دقیقه صبر کرده و سپس از شست وشو نتیجه آن را ببینید.

ماسکی برای مسدود کردن منافذ صورت: یک قرص اکسیژنه را در مقدارى گلاب حل  نموده و یک قاشق آرد گندم به آن اضافه کرده و بگذارید براى مدت ۱۰ دقیقه بر روى پوستتان به خوبی بماند.

ماسک  برای پوست هاى معمولى:

یک زرده تخم مرغ، یک قاشق مرباخورى آب پرتقال، یک قاشق مرباخورى روغن بادام را با شیره نارگیل اضافه  کنید و به صورت خود بمالید و بعد از ۲۰ دقیقه آن را به خوبی بشویید که این روش برای شادابی صورت میشود

ماسکی  مناسب برای پوست هایى با منافذ زیاد:میزان هفت عدد زردآلوى رسیده را قطعه قطعه  کنید و سپس و له کنید با چند قطره روغن بادام روى آن چکانده و بگذارید تا براى ۲۰ دقیقه بر  روى پوستتان بماند و سپس آن را با آب نیمه گرم شسته و براى بستن منفذهاى باز که بر روى پوست صورت پیدا مى گردد  به اندازه مساوى تخم خیار، تخم کدو، تخم خربزه را به صورت پودر درآورده و در شیر یا خامه تازه حل  نمایید و براى  مدت نیم ساعت بر  روى پوست صورت و بدن خود بگذارید و سپس پوست را شسته و با گلاب ماساژ بدهید.

کمى از موم عسل را به صورت نازک روى پوست مى کشیم و بعد از ۱۵ دقیقه آن را با آب ولرم شست وشو مى دهیم. در رفع چین و چروک صورت مفید است.

ماسک صورت عروس:

یک و الی از دو روز قبل دو تخم مرغ را با یک قاشق روغن زیتون و یک قاشق عسل و یک قاشق چایخورى جوش شیرین مخلوط کنید  و روى صورت عروس گذاشته و  همچنین یک قاشق چایخورى عسل را با یک قاشق چایخورى شیر و یک قاشق چایخورى لانولین مخلوط  کنید  و بر روى پوست عروس بگذارید با این کار  طراوت و زیبایى خاصى به پوست عروس داده

ماسک چین زیر چشم و ماسک چروک چشم:

سفیده تخم مرغ را خوب به هم زده زیر چشم خو بگذارید با این کاربرای  جلوگیرى از چین و چروک پوست مى توانید هر شب به تنهایى بر روى پوست مالیده که  براى این که لانولین کاملاً جذب صورت  گردد و با  با انگشت آرام به صورت تلنگر بزنید و صبح آن را بشورید  و روغن کرچک را یک شب روى پوست مالیده و تا صبح مى گذاریم تابه خوبی بماند

ماسک سیب زمینى مناسب برای سیاهی زیر چشم: سیب زمینى خام را رنده  کنید و با  مقدارى شیر و گلاب به آن اضافه کرده که این کار براى نرمى و لطافت پوست مفید میباشد.

ماسك صورت برای از بین بردن جوش های سر سياه صورت

ماسک برای ازيبن بردن جوش صورت سر سياه مقداری چند عدد پیاز متوسط را بعد از پوست کندن خرد نمایید و در مقدار کمی آب بپزید  و به طوری که پیاز کاملا پخته شود و آب در ته ظرف باقی بماند و  پیاز پخته شده را درون یک تکه پارچه  نخی نازک تمیز یچانده و بر روی جوش ها گذاشته و برای  ماسک صورت جوش و بعد از چند دقیقه موضع را بشورید.

ماسک گیاهی بومادران، بابونه ،رازیانه و گزنه سفید  به میزان از هر کدام یک قاشق غذا خوری را در آب جوش ریخته و سپس حوله ای به سر ببندید و به میزان ده دقیقه پوست را روی بخار آن نگه بدارید.در این هنگام منافذ پوست شما باز میشود و با یک پارچه تمیز و یا دستمال کاغذی پوست را در ناحیه دانه های سر سیاه به آرامی فشار داده و دانه ها را بیرون بیاورید و سپس صورت را با آب سرد شسته تا منافذ پوست تنگ تر شود

 ماسک دیگر برای درمان این بوده و برای این کار  یک قاشق غذا خوری عسل را به آرامی حرارت بدهید و روی بخش  هایی از پوست که دارای دانه های سر سیاه است گذاشته و پس از پانزده دقیقه با یک تکه پنبه و آب نیم گرم پوست خود را تمیز کرده و سپس بشورید و اگر لک نیز داشته باشید از خوانه گندم( دو قاشق) به عسل اضاف کرده و بعد همین نحو عمل نمایید.

روغن ماهی لکه های قرمز پوست را تمیز میکند و بعد با مقداری روغن ماهی لایه ای از چربی رویش کشیده ویکی دو ساعت بعد پوست را با آب نیم گرم بشویید.

ماسک دیگر: ابتدا گل ریواس را با گل بابونه و گل بنفشه بجوشانید و وقتى بخار آن بلند گردد و صورت را بخور داده و یک قاشق روغن زیتون و زرده تخم مرغ را که قبلاً مخلوط کرده باشید به صورت ماسک روى صورت بگذارید و پس از شستن ماسک پنبه الکل زده را به صورت مالیده تا ضدعفونى گردد.

ماسکی برای روشن‌کنند‌‌ه پوست د‌‌ست

آب لیموترش تازه ۲ قاشق غذاخوری ، آب سیب زمینی ۲ قاشق غذاخوری، روغن سیاهد‌‌انه ۱ قاشق مرباخوری و روغن گل‌سرخ ۲ قاشق مرباخوری

برای تهیه آب لیموترش و آب سیب‌زمینی را به خوبی با هم مخلوط کرده  و سپس روغن گل‌سرخ و روغن سیاهد‌‌انه را به آن اضافه کرده و خوب مخلوط کرده و این لوسیون را روزی دو  بار به د‌‌ستها بمالید و حد‌‌اقل بیست د‌‌قیقه پشت د‌‌ست ها بماند‌‌ و سپس با آب ولرم آبکشی کرده.

نکته قابل توجه

به طور کلی میتوانید هر میوه ای که در دسترستان باشد را به صورت پوره در اورده  و به عنوان یک ماسک عالی بر روی پوست قرار دهید. حتی میتوانید از ترکیب پوره چند میوه این ماسک را تهیه نمایید و شک نکنید که ماسک های طبیعی و میوه ها بهترین انتخاب برای پوست میباشد.

اصولا سالم ترین ماسک های صورت آن هایی بوده  که در منزل و توسط خود فرد  تهیه می گردد ، زیرا  در تهیه آنها از مواد صد در صد طبیعی و بدون هیچ ماده ی افزودنی استفاده می گردد و برای صورت مفید است و همیشه قبل از گذاشتن ماسک  بر روی صورت باید کاملا بقایای کرم ها و مواد آرایشی را با پنبه ی آغشته به ماده ی پاک کننده از صورت خود پاک  نمایید و  سپس پوست صورتتان را با آب ولرم و صابون شسته  و ماسک را به صورت دورانی با حرکات دستان از اطراف بینی و لب به سمت گونه ها زده شده  و همچنین پیشانی و چانه را نیز با ماسک به خوبی بپوشانید

 اطراف چشم و لب ها را  همیشه خالی نگه دارید  زیرا این مناطق  پوستی ظریف تر و نازک تر از بقیه نقاط صورت میباشد و اگر ماسک بعد از 20-15 دقیقه اثرات خود را گذاشته و باید ان را بشورید و  به آرامی مواد را با آب ولرم از صورت خود پاک کرده . مطلقا به هنگام پاک کردن ماسک از صابون استفاده ننمایید و  می توانید در هنگامی که ماسک بر صورت داشته باشید ، ورزش های آرام بخش یا حرکات یوگا نیز برای صورتتان انجام دهید و شادابی و لطافت پوست  را به همراه 30 دقیقه برای افراد مفید است

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

گیاهان دارویی

 
Warning: imagejpeg(): gd-jpeg: JPEG library reports unrecoverable error: in /home3/melikala/public_html/libraries/joomla/image/image.php on line 995

Warning: imagejpeg(): gd-jpeg: JPEG library reports unrecoverable error: in /home3/melikala/public_html/libraries/joomla/image/image.php on line 995

Warning: imagejpeg(): gd-jpeg: JPEG library reports unrecoverable error: in /home3/melikala/public_html/libraries/joomla/image/image.php on line 995

Warning: imagejpeg(): gd-jpeg: JPEG library reports unrecoverable error: in /home3/melikala/public_html/libraries/joomla/image/image.php on line 995

مناطق گردشگری

 
Warning: imagejpeg(): gd-jpeg: JPEG library reports unrecoverable error: in /home3/melikala/public_html/libraries/joomla/image/image.php on line 995

Warning: imagejpeg(): gd-jpeg: JPEG library reports unrecoverable error: in /home3/melikala/public_html/libraries/joomla/image/image.php on line 995

Warning: imagejpeg(): gd-jpeg: JPEG library reports unrecoverable error: in /home3/melikala/public_html/libraries/joomla/image/image.php on line 995

Warning: imagejpeg(): gd-jpeg: JPEG library reports unrecoverable error: in /home3/melikala/public_html/libraries/joomla/image/image.php on line 995

دانستنیها


Warning: imagejpeg(): gd-jpeg: JPEG library reports unrecoverable error: in /home3/melikala/public_html/libraries/joomla/image/image.php on line 995

Warning: imagejpeg(): gd-jpeg: JPEG library reports unrecoverable error: in /home3/melikala/public_html/libraries/joomla/image/image.php on line 995

Warning: imagejpeg(): gd-jpeg: JPEG library reports unrecoverable error: in /home3/melikala/public_html/libraries/joomla/image/image.php on line 995
                                     خصوصیات گیاهشناسی:   زغال اخته بوته بلند NORTHERN HIGHBUSH BLUEBERRYاین گیاه چندساله blue huckleberry, tall huckleberry, swamp huckleberry, high blueberry, ...
            خصوصیات گیاهشناسی: لوبیا تلخ petai ، twisted cluster bean ، stinker ، stink bean  -  BITTER BEAN خانواده بقولات FABACEAE  گیاه "نخود تلخ" درختی به ارتفاع 30 متر با پوستی صاف یا فلسی و ...
خصوصیات گیاهشناسی: مِیِر لمون  -  MEYER LEMONو dwarf lemon          مِیِر لمون" یکی از گیاهان خانواده مرکبات RUTACEAE  و بومی چین می باشد. این گیاه اولین بار در مرکز تحقیقات کشاورزی Frank Nicholas ...

مواد غذایی


Warning: imagejpeg(): gd-jpeg: JPEG library reports unrecoverable error: in /home3/melikala/public_html/libraries/joomla/image/image.php on line 995
            خصوصیات گیاهشناسی:آلوی باتاکو" BATOKO PLUM درختی گلدار از خانواده بید است. این گیاه بومی فیلیپین بوده اما به طور معمول در نواحی گرمسیر آسیا و آفریقا یافت می شود. این درخت در جنوب ...
Copyright © 2015. ملی کالا  Rights Reserved.