ملی کالا محصولات ایرانی سایتی برای نیازمندیهاودانستنیهای روز

راه کار هایی برای سفید کردن دندان ها بدون مراجعه به دندانپزشکی راه کار هایی برای سفید کردن دندان ها بدون مراجعه به دندانپزشکی
^Back To Top


Warning: getimagesize(http://www.negahmedia.ir/assets/uploads/pic/85653/1.jpg): failed to open stream: Connection timed out in /home3/melikala/public_html/plugins/content/smartresizer/smartresizer.php on line 606

سفید کردن دندان ها

 

روش های بیشماری برای سفید کردن دندانهایتان وجود  دارد که میتوانید  در خانه به راحتی ان را انجام بدهید. برای داشتن دندانهای سفید مجبور نیستید به انواع درمانهای شیمیایی سخت و روکش های مصنوعی تن دهید چرا که می توانید با بکارگیری توصیههای زیر و به طور طبیعی دندانهایی سفید و درخشانی را  داشته باشید  . پس از صرف هر وعده غذایی یا مصرف تنقلات، میانوعدهها و نوشیدنی ها، دندانهای خود را مسواک بزنید چرا که باقی ماندن ذرات غذا در دهان، محیط دهان را اسیدی کرده و که این امر باعث تخریب و تغییر رنگ و زرد شدن بیشتر مینای دندان می شود.

 

بلیچینگ چیست؟ بليچينگ يعنی سفید کردن دندانها بوسيله مواد خاص اکسید کننده مانند پر اکسید هیدروژن. مواد اکسید کننده به داخل ساختار کریستالی میله مانند مینای دندان نفوذ میکند  و رنگیزه‌های رسوب کرده در بین هرم‌های مینائی را اکسید می نماید و با گذشت زمان نفوذ مواد اکسید کننده به داخل عاج دندان که در لایه زیرین مینا قرار گرفته  نیز صورت میگیرد  و رنگ آن نیز روشن تر میگردد ، در سال‌های اخیر محصولات زیادی نیز برای سفیدکردن در داروخانه‌ها وسوپرمارکت‌ها ارائه میگردند  که غلظتی کمتر از 10 درصد دارند وبه علت نظارت نداشتن دندانپزشک بر مراحل درمان استفاده از آن‌ها توصیه نمیشود.

انواع بلیچینگ

یک روش بلیچینگ ، بلیچینگ در خانه (Home Bleaching) می باشد که دندانپزشک، قالب مخصوص را برای بیمار تهیه میکنند  و همراه با ژل مخصوص بلیچینگ با غلظت خیلی کم ، به بیمار تحویل می دهد تا در منزل استفاده نمایند.

روش دیگر بلیچینگ ، بلیچینگ در مطب (Office Bleaching) می باشد که توسط دندانپزشک در مطب انجام می شود و بسیار موثرتر بوده و چون ژل مخصوص بلیچینگ، با غلظت خیلی بالاتر مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

اما  مطمئن ترين و موثرترين روش بليچينگ ،  بليچينگ در مطب (آفیس بلیچینگ) بــا استفاده از دستگاه اشعه مخصوص بلیچینگ ، با مراقبت و حفاظت دقيق دندانپزشك می باشد .سفید کردن دندان ها در مطب متحمل هزینه های گزافی است

دوام بليچينگ

این روش اگر با اصول صحیح انجام گیرد ضرری برای دندان ها ندارد  و نبايد تصور کنيد که يک بار دندان هايتان را سفيد کرديد هيچ وقت ديگر به سفيد کردن آنها احتياج نخواهيد داشت و سفيد کردن دندان ها آثار هميشگی نداشته  ولی دندان ها معمولا چند سالی سفيد باقی خواهند ماند ، حفظ نتايج درمانی به اين مساله بستگی دارد که افراد بعد از سفيد کردن دندان هايتان، چقدر توصيه های ايمنی را رعايت نمایند.

مانند :نوشيدن زياد قهوه و چای پر رنگ ، کشيدن سيگار، استفاده زياد  از نوشابه های رنگی و عدم توجه به بهداشت دهان و دندان ، از عواملی هستند که سبب می شوند مدت زمان دوام   بلیچینگ کمتر شود باید از خوردن ان ها پرهیز کنند

روشهای خانگی برای سفید کردن دندان

خوردن كرفس و سیب:  این دو خوردنی حاوی سلولزهای رشته‌ای میباشند  كه مثل  یك مسواك طبیعی می‌توانند به آرامی و بدون ضرر، دندان ها را تمیز و سفید كنند. این خوردنی‌ها اثر رنگدانه‌های ناشی از مواد غذایی را از روی دندانها به راحتی پاک می‌كنند.

با استفاده از پراكسید هیدروژن یا آب اكسیژنه:قبل از توضیح باید تذکر داد به هیچ عنوان اب اکسیژنه را نخورید و قورت ندهید زیرا در برخی موارد باعث مرگ میشود برای استفاده فقط برای قرقره کردن برای دندان استفاده شود

 این ماده كاملا طبیعی و غیرسمی بوده و تركیبی از مولكول‌های اكسیژن و آب میباشد و می‌تواند به شیوه‌ای بی‌خطر دندانها را پاكسازی نماید و برای بهداشت ودر سلامت كلی دندانها نیز مفید باشد و استفاده از آب اكسیژنه این بوده  كه پودر سه درصد آن را در آب شیر به مقیاس 50-50 حل نموده و هر شب قبل از خواب دندانهایتان را با این محلول بشوئید. بعد از چند هفته متوجه خواهید شد كه دندانهایتان سفیدتر و روشن‌تر میشود.

بطور کلی آب اکسیژنه یکی از روش های ارزان تر برای سفید کردن دندان ها می باشد و استفاده از آب اکسیژنه برای سفید کردن دندان ها یکی از روش های تایید شده توسط جامعه دندان پزشکان آمریکا بوده که  آب اکسیژنه عموما برای درمان زخم ها مورد استفاده قرار می گیرند و بااینحال از آن می شود برای حفظ سلامت دندان ها استفاده کرد و می توانید به راحتی محلول های 3 درصد این ماده را از داروخانه ها تهیه کرده و برای سفید کردن دندان ها آنها را بصورت 50/50 با آب مخلوط کنید، برای مثال 30 میلی لیتر آب را با 30 میلی لیتر آب اکسیژنه مخلوط کرده  و شروع به شستن دندان هایتان نمایید و بعد از شستشوی دندان با آب اکسیژنه آن را بیرون بریزید و دهانتان را با آب بشویید و بعد از آن دندانهایتان را مسواک بزنید.

توت فرنگی بخورید: این میوه خوشمزه و پرطرفدار تابستانی به دلیل اینكه حاوی ماده‌ای موسوم به اسید مالیك میباشد  درسفید كردن دندانها نقش بسزایی را  دارد و میتوانید برای بهره‌ مند شدن بیشتر از این خاصیت توت فرنگی هفته یكبار دستورالعمل زیر را انجام بدهید:

ابتدا یك عدد توت فرنگی را با یك قاشق غذاخوری جوش شیرین تركیب نموده  تا یك خمیر قرمز رنگ حاصل گردد سپس این خمیر را بر روی مسواك قرار دهید و آن را مدت 5 دقیقه بر روی دندانهایتان بگذارید. میتوانید برای جلوگیری از پوسیدگی دندانها بعد از 5 دقیقه با یک مسواک استاندارد، دندان هایتان را شسته  تا هرگونه قند طبیعی از روی دندانهایتان پاک گردد.

پوست پرتقال و برگهای درخت برگ بو: این دو سفید كننده طبیعی دندانها بوده  كه غیر معمول‌تر از بقیه موارد میباشند و می‌توانند رسوبات روی دندان ها را تاحد زیادی برطرف نمایند  و دندانها را درخشان‌تر نمایند و افراد  می‌توانند به نوبت هر یک از آنها را به طور خشک یا به صورت پودر تركیبی با یكدیگر بر روی دندانها بگذارند.

مالیدن موز بر روی دندان : افراد  می‌توانند از قسمت داخلی پوست موز که سرشار از پتاسیم، منیزیم، منگنز و دیگر مواد معدنی است، برای سفید کردن دندانهایشان استفاده کنند. این مواد معدنی با ارزش در موز، جذب مینای دندانهای افراد می‌شوند و اثر سفید کنندگی بسیاری را دارند. میتوانید  س  از مسواک زدن و نخ دندان کشیدن، یک موز رسیده را پوست بکنید و قسمت داخل پوست را به مدت دو  دقیقه بر روی دندانهایتان بمالید و سپس دهان را شسته و قبل از خواب نیز این کار را تکرار کنید به راحتی سفیدی دندانتان را مشاهده میکنید.

از یک موز رسیده استفاده شود زیرا موز رسیده بیشترین میزان پتاسیم را داشته و موز را از انتها پوست بکنید تا همه رشته هایش کنده   قسمت داخلی پوست موز را حدود دو قیقه به آرامی روی سطح دندان هایتان خوب بمالید. به این ترتیب مواد معدنی موجود در پوست موز، مثل پتاسیم، منیزیم و منگنز جذب دندان‌های شما می‌شوند و آن‌ها را سفید می نماید و هر شب قبل از خواب این کار را انجام دهید تا دندان‌هایتان کم کم سفید بشوند.

لیموترش:

لیموترش به دلیل داشتن  خاصیت اسیدی برای سفید کردن دندان های زرد و لکه دار مفید بوده و این ماده طبیعی همچنین برای کاهش جرم دندان و خوشبو کردن دهان کاربرد بسیاری دارد و سرشار از ویتامین ث میباشد و به این ترتیب می تواند سبب تمیزی و تقویت لثه هایتان نیز شود.

کافیست که دندان هایتان را با مقداری آب لیموترش تازه بسابید و قبل از شستشو هم به آرامی دندان هایتان را مسواک زده و این کار را دو مرتبه در هفته انجام دهید نه بیشتر زیرا لیموترش اسیدی بوده  و استفاده افراطی از آن به مینای دندان آسیب خواهد زد و برای یک دوره کوتاه سفید کردن دندان ها می توانید 75 گرم جوش شیرین را در آب نصف لیموترش حل نمایید  و به مدت یک هفته، صبح ها دندان هایتان را با این محلول به آرامی و با دقت مسواک بزنید و نباید از این روش به مدت طولانی استفاده کنید.

شستشو دندان با سرکه سیب

سرکه سیب رقیق کمک می‌کند تا قدرت لکه بری هر خمیر دندانی بیشتر گردد و برای این کار  سرکه سیب را رقیق کرده یعنی سه قسمت آب را به یک قسمت سرکه سیب اضافه نمایید و سپس آن را با یک خمیر دندان کاملا طبیعی مخلوط کنید و سپس مسواک بزنید.

استفاده کردن از نخ دندان را فراموش ننمایید  زیرا اغلب در شکاف بین دندانها لکه هایی برجای میمانند که  این فضاها، تنها با استفاده از نخ دندان تمیز می گردند.

نوشیدن قهوه و چای و نوشیدنیهای دارای رنگدانه را که موجب تغییر رنگ و ایجاد لکه در دندانها می شوند را  ترک کنید و یا به حداقل برسانید.

استفاده روزانه از جوش شیرین یا همان بیکربنات سدیم به عنوان خمیر دندان اصلی سبب تحلیل رفتن مینای دندان می گردد اما استفاده از آن به صورت یک بار در هفته یکی از راهحلهای قدیمی برای سفید کردن دندان ها میباشد.

جوش شیرین یکی دیگر از موادی بوده  که به سفید شدن دندان ها کمک  شایانی می کند. مسواکتان را با آب خیس کنید و کمی جوش شیرین برروی آن بریزید. دندان هایتان را برای مدت 2 دقیقه با با جوش شیرین مسواک کنید و  سپس دهانتان را شسته و دهان را از جوش شیرین تخلیه کنید و  برای نتیجه گیری بهتر اینکار را 1 تا 2 دوبار در هفته انجام بدهید و استفاده بیش از حد از این روش سبب آسیب دیدن مینای دندان می گردد. همچنین اگر هنگام استفاده از این روش احساس سوزن سوزن شدن کردید، به دندانپزشک مراجعه کنید  چراکه ممکن است دندان هایتان پوسیده باشند و نیاز به مراقبت.

محلولی از جوش شیرین و آب اکسیژنه

این مخلوط به تمیزی و سفیدی دندان ها کمک کرده که  برای ساختن این محلول در حدود 10 میلی گرم آب اکسیژنه و 15 میلی گرم جوش شیرین را با هم مخلوط کنید و می توانید این مقادیر را کم و زیاد کرده تا میزان مناسبی برای خود بدست آورید. مقداری خمیردندان نعنایی نیز برای بهتر شدن این محلول می توانید با آن مخلوط کنید و کمی نمک نیز می توانید به آن اضافه کرده اما در این مورد زیاده روی نکنید. تمام دندان هایتان را به این مخلوط آغشته کرده و بذارید برای 2 دقیقه برجای باقی بماند و بعد از آن دهان را شسته و مسواک بزنید.

خمیر روغن نارگیل

شستشوی دهان با روغن، به لطف افراد مشهوری مثل گوئینت پالترو و شایلن وودلی که این کار را انجام می‌دهند، بسیار متداول گردیده است، روغن نارگیل حاوی اسیدهای چربی بوده که وقتی با بزاق انسان تماس پیدا می نماید، به آنزیم‌های سفید کننده دندان تجزیه می‌شوند. ترکیب بزاق افراد و این اسیدهای چرب، یک مولکول اکسیژن تولید نموده  که لکه بر روی دندان را برطرف می‌کند و این رادیکال آزاد که اکسید شده، یک واکنش شیمیایی ایجاد مینماید که لکه ها را با مسواک زدن و شستشو از بین می‌برد.اما چرخاندن روغن در دهان به مدت بیست دقیقه، برای همه خوشایند نبوده.

تهیه خمیر نارگیل:در ابتدا یک فنجان روغن نارگیل را گرم کنید تا مایع شود و سپس دو قاشق چایخوری جوش شیرین و ۵ تا ۱۰ قطره اسانس طبیعی نعناع به این مایع اضافه و مخلوط کنید که این نعناع، خاصیت خوشبو کنندگی و ضد میکروبی  داشته و لثه‌های افراد را نیز سالم نگه می‌دارد.

غذاهای مفید برای سفید کردن دندان ها: مصرف موادغذایی از جمله پنیر، توت فرنگی، برگ بو، پوست پرتقال و نیز تکه های خام سبزیجاتی مثل هویج، کرفس، کرم بروکلی و خیار می تواند به سفیدی دندانها کمک میکنند.

لک‌زدایی  دندان با گل زنبق

برای درمان این لک‌های کوچک که ناشی از مصرف مواد‌غذایی و نوشیدنی‌هایی مثل چای و قهوه  میباشد  می‌توانید از گیاه زنبق و نعنا استفاده نمایید که  برای این کار لازم است گیاه تازه زنبق و نعنا را در مخلوط کن ریخته و آن‌ها را به ‌خوبی مخلوط و ریز نمایید و  سپس از این مخلوط برای ماساژ دادن دندان لک شده استفاده نمایید.

کربن (زغال) فعال که در فروشگاه های موادغذایی موجود بوده  و سموم بدن را دفع می نماید  و  می تواند به سفید کردن دندانها کمک کندو  بدین صورت که مقدار کمی از این پودر را روی مسواک قرار داده و بعد از خیس کردن، چند دقیقه دندانها را با آن مسواک کنید.

کربن گیاهی از سوزاندن چوب برخی از گیاهان به دست امده و  در کشورهایی مثل هند سالیان زیادی بوده که مردم از آن برای سفید کردن دندان هایشان استفاده می نمایند و بهتر است بدانید که کربن گیاهی خطری برای بدن نداشته و حتی از پودر آن برای برطرف کردن مشکلاتی مثل نفخ، اسهال و استفراغ، بوی بد دهان و غیره نیز استفاده می شود.

برای این کار کافیست مقداری از این پودر را روی مسواک تان بریزید و مثل  همیشه دندان هایتان را مسواک بزنید و توجه داشته باشید که نیازی به خمیر دندان ندارید، چون در این صورت احتمال سایش و آسیب دندان ها زیاد می شود و همچنین می توانید پودر کربن گیاهی را با چند قطره آب لیموترش یا آب معمولی ترکیب نموده  و یک ماده ی خمیر مانند تهیه نمایید و می توانید از این ترکیب خمیری شکل نیز برای سفید کردن دندان هایتان استفاده شود و توصیه می کنیم از این روش 2 مرتبه در هفته استفاده شود  نه بیشتر و معمولا در داروخانه ها و عطاری ها، پودر کربن گیاهی به فروش می رسد و میتوانید از ان استفاده کنید.

خمیر زغال چوب : زغال چوب فعال یکی از جدیدترین اصطلاحات پر سر و صدای امروزی بوده  زیرا فواید سم زدایی داشته وبا تحقیقات معلوم شده که این ماده، یک راه حل خانگی عالی برای سفید کردن دندانها می‌باشد  و باعث شده که قبل از اینکه باکتری، دندانها را لکه کند به باکتری می‌چسبند.

برای این کار زغال چوب را با مقدار کمی‌آب مخلوط نموده  و به آرامی بر ‌روی تمام سطوح دندان ها بمالید. بگذارید این زغال چوب فعال به مدت دو دقیقه روی دندانهایتان بماند و سپس تا زمانیکه تمام زغال چوب از دندانها پاک شود، دهان را با آب شسته شود.

سفید‌کننده‌ای به‌نام مریم گلی

جویدن برگ‌های تازه مریم گلی یکی از بهترین روش‌های طبیعی برای از بین ‌بردن رنگ دندان به‌ویژه تغییر رنگ‌های ناشی از مصرف بیش از حد چای یا قهوه میباشد که برای افزایش میزان اثرپذیری مریم گلی، کافی بوده که برای اینکار چند برگ تازه مریم گلی را به‌خوبی بجوید و بعد میکس نموده  5 گرم برگ مریم گلی تازه را روی دندان‌های خود ماساژ دهید و تکرار این ماساژ هر شب در مدت زمان کوتاهی کمک می‌کند تا سفیدی از دست رفته به دندان‌های‌تان باز شود.

ریحان: این گیاه علاوه بر این که درمان بسیاری از دردهاست، سفید کننده دندان نیز به حساب امده و از دهان در برابر مشکلات و بیماری های متعدد محافظت می نماید برای این کار  برگ های ریحان را خشک و آسیاب نموده و  سپس به خمیردندان اضافه و هر روز از آن استفاده نمایید.

نمک :نمک یکی از قدیمی ترین درمان ها برای رفع زردی دندان ها بوده و کافی است مقداری نمک و زغال را با هم مخلوط و دندان را با آن تمیز نمایید ،  دانه های نمک، صیقل دهنده هستند و لایه زرد چسبیده بر روی دندان را از بین می برد. این روش نسبت به خمیردندان اثر ملایم تری داشته.

پوست پرتقال: درمان عالی برای بوی نامطبوع دهان و زردی دندان میباشد و کافی است قبل از خواب، پوست پرتقال را به دندان بمالید. ترکیب کلسیم و ویتامین C موجود در آن، میکروب های دهان و زردی دندان را از بین خواهد برد و سبب خوشبو شدن دهان نیز  می شود و می توانید پودر پوست پرتقال را به خمیردندان اضافه نمایید.

هویج: فیبر موجود در هویج به عنوان پاک کننده دندان عمل می نماید و جرم ها و زردی دندان را نیز از بین می برد.

چریش: از قدیم، از چریش به عنوان سفید کننده دندان استفاده میگردید و  با چوب درخت چریش نه تنها ذرات غذای گیر کرده از بین دندان خارج می شوند بلکه بوی بد دهان نیز از بین خواهد رفت  و زبان نیز تمیز می شود. این گیاه خاصیت طبیعی ضدباکتریایی و ضدعفونی کننده نیز دارد.

گذاشتن چسب ها و نوار برروی دندان: این نوارها یا چسب ها یکی از راههایی بوده که سبب می شود برای سفید کردن دندان ها از آنها استفاده نمود که با  این روش نوارها را بادقت و محکم برروی دندان خود قرار داده و با کشیدن دست برروی چسب ها از محکم شدن آنها اطمینان حاصل نمایید و چسب ها را بسته به مدتی که روی راهنمای چسب مورد نظر نوشته در جای خود قرار داده و استفاده کنید

شستن دهان و دندان : دهانتان را تا زمانی که ژل روی چسب ها پاک نشده، بشورید. این چسب ها را تا مدتی که روی آن ها بیان شده، استفاده کنید و اگر چسب ها را بدرستی و از روی دستورات آنها مصرف نمایید، تا 4 ماه اثر آنها باقی خواهد ماند.

خودتان خمیردندان طبیعی تهیه نمایید

برای اینکه با طبیعی ترین شکل ممکن، همیشه دندان های سفید و مرواریدی داشته باشید، دست به کار شوید و یک خمیردندان دست ساز درست کنید برای این کار می توانید یک تا دو مرتبه در هفته از خمیردندان خودتان استفاده و از سفیدی دندان هایتان لذت ببرید.

برای این کار ابتدا مسواک را به مقداری خاک رس سبز یا جوش شیرین آغشته و سپس یک قطره عصاره ی روغنی (افشره ی خوراکی) لیموترش یا نارنگی  بر روی آن بچکانید و دندان هایتان را به آرامی با این ترکیب مسواک زده و در نهایت بشویید و در اخر  از جوشانده نعنا به عنوان دهانشویه استفاده نمایید.

خمیردندان گیاهی

بعضی  از درمانگران شیوه‌های درمانی طب سنتی در جهان به‌ویژه در کشور هند استفاده از ترکیبی از پودر زردچوبه، روغن خردل و نمک را برای پاکسازی دندان‌ها و سفید‌کردن رنگ دندان موثر دانسته و  آن‌ها برای تهیه این خمیر گیاهی سرقاشق چای‌خوری پودر زردچوبه را با یک قاشق چای خوری روغن خردل و مقدار اندکی نمک ترکیب نموده و این مخلوط برای مسواک کردن دندان‌ها توصیه میشو که به اعتقاد این گروه این خمیر گیاهی هر نوع تغییر رنگ و زردشدگی دندان را برطرف می نماید.

دهانشویه طبیعی گیاهی

برای تهیه این دهانشویه گیاهی  کافی است 10 گرم گیاه دم اسب را در دو  لیوان آب بجوشانید تا یک لیوان از آن باقی بماند و سپس هر بار به هنگام استفاده نصف استکان از این عصاره را با یک قاشق غذاخوری عسل ترکیب نموده  و به‌عنوان دهانشویه از آن استفاده نمایید و می‌توانید این دهانشویه را قرقره نموده و یا آن را با کمک انگشت دست بر روی لثه و دندان‌تان ماساژ بدهید. دهانشویه دم اسب علاوه‌بر برطرف شدن رنگ زرد دندان‌ها به تقویت و استحکام لثه‌ها نیز کمک می نماید. دقت کنید که این دهانشویه را هر هفته سه ‌بار و تنها برای یک دوره درمانی 2ماهه استفاده نمایید.

نکاتی برای داشتن دندان هایی سفید

روزانه حداقل دوبار مسواک بزنید و همچنین نخ دندان بکشید. هرچند مسواک زدن و نخ دندان نمی توانند زردی فعلی را برطرف نماید اما از مشکلات آینده مانند پوسیدگی جلوگیری می کند و  از دهانشویه ها استفاد ه کنید زیرا دهانشویه با کشتن باکتری ها و تقویت دندان ها هم به سلامت دندان ها کمک کرده و هم بوی بد دهان را از بین می برد.هر شش ماه برای چکاپ به دندان پزشک مراجعه شود

بطور منظم به دندانپزشک مراجعه کرده زیرا مراجعه به دندانپزشک و بررسی و ترمیم بموقع و پیشگیری کننده دندان ها به حفظ سلامت و بهداشت عمومی دندان ها کمک می کند و دندان هاییکه بطور جدی آلوده شده اند با روش های حرفه ای بسیار بهتر سفید می شوند.بیاد داشته باشید داشتن دندان های سفید بسیار خوب میباشد، اما تا زمانی که دندان هایتان سالم باشد و سفید بودن و یا نبودن آن زیاد مهم نیست که برای سفید کردن دندان ها به سلامتی دندانهایتان صدمه وارد نشود.

دندانهایتان را بشدت مسواک نزنید چراکه سبب آسیب دیدن به مینای دندان می شود.

هنگام فرآیند سفید کردن دندان، آب اسیکژنه را نخورید زبرا خوردن آب اکسیژنه می تواند سبب تهوع، سوزش و حتی مرگ شود و اگر زخم در دهان خود دارید، آب اکسیژنه می تواند سبب  سوزش زخم ها و سفید شدن آنها شود، اگر این دو امر را مشاهده کردید نگران نشوید نرمال بوده همچنین  مقادیر زیادی آب اکسیژنه مصرف نکنید زیرا می تواند سبب آسیب دیدن مینای دندان شود.

از روش های حاوی جوش شیرین زیاد استفاده نکنید به میران معقول استفاده شود، چراکه می تواند سبب مینای دندان شود. اگر ارتدنسی و یا هر چسب دیگری برروی دندان دارید، از جوش شیرین استفاده ننمایید  چراکه جوش شیرین می تواند چسب آنها را آب کند.

پوشیدن لباس هایی با رنگهای سرد و رنگهای پایه آبی نیز یکی از حقه هایی بوده  که دندانها را سفیدتر نشان خواهد داد.

متاسفانه باید یکی از لذت‌های شب‌های تابستان خود را که گاز زدن بلال کبابی میباشد باید فراموش کنیم زیرا دندانپزشک‌ها تاکید می‌کنند گاز زدن بلال (کبابی، آب پز یا بخارپز) باعث ترک خوردن یا شکستن دندان‌های سالم، پر کرده یا پانسمان شده، ارتودنسی، سیم یا براکت‌ها می گردند و برای لذت بردن از طعم خوب بلال می‌توانید دانه‌های آن را از بدنه جدا و با قاشق (همچون ذرت مکزیکی) میل نمایید تا اسیبی به دندان ها وارد نشود

نظرات  

+1 # ایناز 1394-12-18 19:59
روش های عالی رو ذکر کردید ...میخوام برا سفید شدن دندونام استفاده کنم لااقل هزینه در بر نداره خخخخ
پاسخ

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

گیاهان دارویی

 
Warning: imagejpeg(): gd-jpeg: JPEG library reports unrecoverable error: in /home3/melikala/public_html/libraries/joomla/image/image.php on line 995

Warning: imagejpeg(): gd-jpeg: JPEG library reports unrecoverable error: in /home3/melikala/public_html/libraries/joomla/image/image.php on line 995

Warning: imagejpeg(): gd-jpeg: JPEG library reports unrecoverable error: in /home3/melikala/public_html/libraries/joomla/image/image.php on line 995

Warning: imagejpeg(): gd-jpeg: JPEG library reports unrecoverable error: in /home3/melikala/public_html/libraries/joomla/image/image.php on line 995

مناطق گردشگری

 
Warning: imagejpeg(): gd-jpeg: JPEG library reports unrecoverable error: in /home3/melikala/public_html/libraries/joomla/image/image.php on line 995

Warning: imagejpeg(): gd-jpeg: JPEG library reports unrecoverable error: in /home3/melikala/public_html/libraries/joomla/image/image.php on line 995

Warning: imagejpeg(): gd-jpeg: JPEG library reports unrecoverable error: in /home3/melikala/public_html/libraries/joomla/image/image.php on line 995

Warning: imagejpeg(): gd-jpeg: JPEG library reports unrecoverable error: in /home3/melikala/public_html/libraries/joomla/image/image.php on line 995

دانستنیها


Warning: imagejpeg(): gd-jpeg: JPEG library reports unrecoverable error: in /home3/melikala/public_html/libraries/joomla/image/image.php on line 995

Warning: imagejpeg(): gd-jpeg: JPEG library reports unrecoverable error: in /home3/melikala/public_html/libraries/joomla/image/image.php on line 995

Warning: imagejpeg(): gd-jpeg: JPEG library reports unrecoverable error: in /home3/melikala/public_html/libraries/joomla/image/image.php on line 995
                                     خصوصیات گیاهشناسی:   زغال اخته بوته بلند NORTHERN HIGHBUSH BLUEBERRYاین گیاه چندساله blue huckleberry, tall huckleberry, swamp huckleberry, high blueberry, ...
            خصوصیات گیاهشناسی: لوبیا تلخ petai ، twisted cluster bean ، stinker ، stink bean  -  BITTER BEAN خانواده بقولات FABACEAE  گیاه "نخود تلخ" درختی به ارتفاع 30 متر با پوستی صاف یا فلسی و ...
خصوصیات گیاهشناسی: مِیِر لمون  -  MEYER LEMONو dwarf lemon          مِیِر لمون" یکی از گیاهان خانواده مرکبات RUTACEAE  و بومی چین می باشد. این گیاه اولین بار در مرکز تحقیقات کشاورزی Frank Nicholas ...

مواد غذایی


Warning: imagejpeg(): gd-jpeg: JPEG library reports unrecoverable error: in /home3/melikala/public_html/libraries/joomla/image/image.php on line 995
            خصوصیات گیاهشناسی:آلوی باتاکو" BATOKO PLUM درختی گلدار از خانواده بید است. این گیاه بومی فیلیپین بوده اما به طور معمول در نواحی گرمسیر آسیا و آفریقا یافت می شود. این درخت در جنوب ...
Copyright © 2015. ملی کالا  Rights Reserved.